Mūžam zaļā sala – ceļojums uz Korfu

Parasti pirmās asociācijas ar Korfu ir Džerlds Darels, citam no grāmatām, citam no seriāla. Tas arī dod salai garšu, gluži kā pipariņš.  Kā jau visa Grieķija, arī Korfu sala ir vieni lieli lauki: zaļi, skaisti, kalnaini, romantiski, mīlīgi un mājīgi lauki. Vienīgā pilsēta ir galvaspilsēta Korfu vai Kerkira – kā to dēvē vietējie. Vienīgā gan, bet tik izcila, ka gandrīz vai mana mīļākā vecpilsēta, lai gan esmu redzējusi gana daudzas. Mājas pauž vēstures liecības ar savām sen sen nekrāsotajām fasādēm, bet nebūt neizskatās noplukušas. Tieši pretēji, tās ir skaisti novecojušas, kā tās padzīvojušās  vācietes kas pastaigājas pa Kerkīras ieliņām. Un pa vidu starp šīm pelēcīgi skaistajām vecajām mājām, kāds krūms kas uzziedējis neiedomājami koši. Mazās kafejnīcas, soliņi, baznīcas, nesteidzīgie grieķi, veikaliņi un arī tūristi, tas viss rada šo skaistumu un gaisotni. Man pat negribējās staigāt, drīzāk apsēsties kādā ielas kafejnīcā un pie kafijas krūzes sajust to visu sev apkārt.

Un tad atpakaļ uz laukiem, uz piekrasti un kalniem. Skaistie skati kā jau parasts ir no kalniem, bet Korfu skaistie skati ir tik zaļi un ziļi….No augšas mazie līcīši izskatās mirdzoši zili, ieslīguši kokos, krūmos, puķēs. Un tam visam pa vidu, kā sveces aug tievās slaidās tūjas.

Mazi klosterīši kalnos – viena vai divu mūku apsaimniekoti un uzturēti, paslēpušies starp krūmiem un ziedošiem kokiem. Ēzelīšu patversme, turpat netālu no skaistākās vietas uz salas – Paleokstritsas. Sisi pils – kalnā, skaistumā, un ar to pašu šarmu kas sastopams Kerkiras arhitektūrā. Tā te ir īpaša, jo piedzīvojusi gan franču gan itāļu ietekmi.

Egejas jūras apskalotās pludmales, tik dažādas: klinšainas, plašas un smilšainas, oļu un grants. Visskaistākās un smilšainākās būs pašos salas dienvidos vai pašos salas ziemeļos. Rietumos būs klinšainās ar maziem līcīšiem, austrumos olīši un grants, šur tur arī smiltis. Viesnīcas izvietojušās gar visu piekrasti. Lai zinātu kuru izvēlēties, jāsaprot kāda veida atpūta ineteresē…

Ir romantiskās – medusmēnešiem un pāriem, ir dzīvīgās un sabiedriski aktīvās – ģimenēm, bērniem. Ir tādas pavisam grieķiskas, kurās saimnieko kāda grieķu ģimene, no sirds rūpēdamās par saviem viesiem.

Korfu ir vieta kur atgriezties, kurā jūsties labi, komfortabli un mierīgi, tā ir vieta, kur acis atpūšas veroties salas zaļumā, zilumā un mierā. Aizbrauc arī tu, nenožēlosi….

Aija

Saņemt paziņojumus par jaunumiem diskusijā
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments