Mīts vai patiesība? – ceļot grupā var tad, ja ceļo kopā ar vismaz vienu draugu..
Mīts vai patiesība? – ceļot grupā var tad, ja ceļo kopā ar vismaz vienu draugu..
Atbild Vidzemes Tūrisma un transporta kompānija „BALT-GO“ gide Dace Sarkane: “Šis apgalvojums – ceļot grupā var tad, ja ceļo kopā ar vismaz vienu draugu – reizē ir mīts, bet reizē patiesība. Es pati agrāk uzskatīju, ka jāceļo draugu kompānijā vai vismaz ar vienu draugu. Taču visu mainīja viens ceļojums uz Itāliju. Draudzene, ar kuru kopā bija paredzēts ceļojums, saslima un ceļojumā man nācās doties vienai. Pēc dabas esmu atvērta, ātri cenšos pieņemt un iejusties jaunās, arī neparedzētās situācijās. Ceļojums bija labs, ieguvu daudz jaunu draugu un paziņu, un sapratu, ka varu ceļot arī viena.
Viss ir atkarīgs no paša ceļotāja. Visvieglāk ir tiem, kuri ir komunikabli un atvērti jaunām pieredzēm. Tomēr ir daudzi, kuriem ir grūti sākt sarunu ar citiem, iejusties nepazīstamā vidē, svešu cilvēku grupā. Ja ir grūti uzsākt sarunu ar nepazīstamu cilvēku, ja nepieciešams ilgs laiks, lai atraisītos, tad pastāv risks, ka nebūs viegli būt vienam grupā. Turklāt – ja ceļojuma laikā nākas dalīt viesnīcas istabiņu ar pavisam nepazīstamu ceļotāju, tas var radīt bažas un traucēt izbaudīt ceļojumu. To ceļojumos var novērot. Ne visi spēj “pārkāpt” pāri sev, savām bažām, aizspriedumiem.
Vienas dienas ceļojumos, bez nakšņošanas, noteikti ir vienkāršāk. Cilvēks iekāpj autobusā ar mērķi redzēt ko jaunu, turklāt zinot, ka ar grupu būs kopā tikai šo vienu dienu. Tiklīdz ceļojumā paredzēta kaut tikai viena nakšņošana, jau kļūst nedaudz sarežģītāk un tad ne visi ir gatavi ceļot vieni, zinot, ka nakts būs jāpavada istabiņā ar cilvēku, kas iepazīsts tikai ceļojuma laikā.
Ir ceļojumu aģentūras, kuras nepiedāvā iespēju nakšņot kopā grupas biedriem, kuri nav draugi un neceļo kopā – automātiski tam ceļotājam, kurš ir viens, tiek piemeklēta istabiņa vienam, kas, protams, ceļojumu sadārdzina. Mūsu aģentūra piedāvā iespēju pārnakšņot diviem vai pat trim individuālajiem ceļotājiem vienā istabiņā. Protams, iepriekš var pieteikt un mēs meklējam risinājumu, lai ceļotājs var nakšņot viens, kas gan var izmaksāt dārgāka nekā dalot nummuriņu ar vēl kādu no grupas.
Kā saprast, vai esi gatavs ceļot grupā viens? Varētu ieteikt vispirms izmēģināt vienas dienas ceļojumu. Ja tajā viss būs pieņemams un pēcsajūtas labas, tad var pamēģināt divu dienu ceļojumu ar vienu nakšņošanu. Tas jau dotu iespēju izdarīt secinājumus par to, vai šādā veidā ceļojums šķiet patīkams un komfortabls. Ja jā, tad var droši mēģināt kādu tālāku un ilgāku ceļojumu. Jāpiebilst, ka vīriešiem un sievietēm, kuri ceļo pa vienam, gan netiek piedāvātas kopīgas istabiņas.
Ietekme ir arī tam, cik liela ir ceļotāju grupa. Mazajās grupās, līdz 20 cilvēkiem, visi diezgan ātri iepazīstas un atraisās. Lielajās grupās cilvēku ir tik daudz un autobuss tik liels, ka saliedēšanās notiek lēni. To, vai paredzēta liela vai maza grupa, var redzēt jau ceļojuma aprakstā.
Situācijas ir bijušas dažādas. Cilvēki, kuri nakšņojuši vienā istabā, mēdz ķļūt par draugiem vai vismaz labiem paziņām. Ir arī ne tik patīkamas pieredzes, kad dāmas kategoriski atsakās nakšņot kopā. Nereti pat vislielākie ceļotāji tomēr nav gatavi pārnakšņot kopā ar kādu no grupas. Dažkārt iebildumi ir pavisam racionāli, piemēram, istabas biedrs krāc.
Interesanti, ka izaicinājumam ceļot vieniem un nakšņot kopā ar kādu no grupas vairāk atvērti ir vecāka gada gājuma cilvēki un jaunieši. Visneelastīgākie mēdz būt vidējā vecuma ceļotāji.
Jāsaka arī, ka ceļojumi ir piesātināti un vakaros ceļotāji ir pat ļoti noguruši. Daudz tiek redzēts, izjusts, nogaršots, baudīts, tādēļ uz nakšņošanu parasti ceļotāji ierodas ar mērķi izgulēties.
Ceļojumā ir būtiskākais justies ērti, droši, lai var baudīt. Ja ceļošana vienam sagādā pārāk lielu diskomfortu, tad jāmeklē kompānija. Tomēr pirms pieņemt gala lēmumu, der ļauties izaicinājumam un pamēģināt.”
Autore: Māra Majore – Linē
Foto: no Daces Sarkanes personīgā arhīva