Mīts vai patiesība? – „Ceļošana domāta jaunajiem!“

Mīts vai patiesība? – „Ceļošana domāta jaunajiem!“

Atbild Vidzemes Tūrisma un transporta kompānija „BALT-GO“ gide Sarmīte Eglīte: „Tā ir pavisam liela aplamība! Šo mītu „Ceļošana domāta jaunajiem“ var pilnībā „apgāzt“, jo ceļošanai nav vecuma ierobežojumu! Var atšķirties ceļošanas veids, galamērķi, intereses, bet ceļošana patīk un ceļot var jebkurā vecumā!

Jaunie cilvēki ceļo atšķirīgi no senioriem. Tas gan. Piemēram, ir jaunieši, kuriem patīk spontāni ceļojumi, nereti avantūristiski, pat ekstrēmi, bez ērtībām. Jaunietis var apceļot pasauli ar vienu mugursomu plecos un stopējot automašīnas. Gados jauni ceļotāji nereti dod priekšroku ceļojumiem draugu vai ģimenes lokā, bieži vien izvēle ir par labu ceļojumiem ar privāto automašīnu, pašiem izplānojot maršrutu. Tāpat iecienīts veids ir avio biļešu un piedāvājumu iegāde uz kādu kūrortu. Savukārt senioriem patīk komforts – nakšņošana viesnīcās, ērts autobuss, un arī tas, ka, ceļojot grupā, viss jau ir noorganizēts, izplānots un pašiem ir tikai jābauda.

Ja jaunie nereti gaida algas dienas, atvaļinājumus, pēdējā brīža piedāvājumus, tad senioriem ceļojums ir rūpīgi pārdomāts solis. Maršruti tiek izvērtēti, pārdomāti un izmaksas par ceļojumu tiek segtas pakāpeniski. Senioriem nereti ir krietni vairāk laika ceļošanai, jo vairs neierobežo darba pienākumi, tāpat arī nav jāpielāgojas pārējiem ģimenes locekļiem.

Seniori dodas gan garākos un tālos ceļojumos, bet daudzi izmanto arī iespēju braukt vienas, divu dienu ceļojumos. Piemēram, mūsu aģentūrai ir vienas dienas ceļojumi arī trešdienās, kas strādājošajiem nav piemērots laiks, bet senioriem šī ir lieliska iespēja. Un, zinat, par ko šajos vienas dienas ceļojumos bieži vien seniori ir priecīgi? Par to, ka vakarā pēc lieliskas atpūtas un jaunu iespaidu gūšanas, var atkal atgulties paši savā gultā.

Jaunāka gada gājuma ceļotāji, iespējams, mazāk raizējas. Senioriem dažādu jautājumu, bažu ir vairāk. Taču nevajag baidīties, bet noskaidrot to, kas satrauc. Nereti ir tā, ka, piemēram, vienas dienas ceļojumos, ceļotājam no rīta bažas vēl ir, bet vakarā jau tiek jautāts, kur vēl varētu aizbraukt.

Nereti seniori uztraucas, vai varēs ilgi nosēdēt autobusā. Par to ir padomāts – ik pa divarpus, trīs stundām ir apstāšanās pauzes, lai varētu izkustēties. Tāpat – var rezervēt sev papildvietu autobusā, lai sēdēšana ir ērtāka. Viss ir izrunājams un atrisināms. Esam pat speciāli ņēmuši beņķīti, lai būtu ērtāka iekāpšana autobusā. Īpaši jau seniorus interesē, cik ceļojuma laikā daudz būs jāstaigā, cik daudz būs atpūtas mirkļu.

Ceļošana sniedz iepēju arī iepazīties un iegūt jaunus draugus, paziņas. Tas nenoliedzami attiecināms uz visa vecuma ceļotājiem. Taču pašai vairākkārt bijusi iespēja redzēt, kā seniors iekāpj autobusā viens, bet ceļojuma laikā iedraudzējas ar vienu vai pat vairākiem citiem ceļotājiem. Turklāt – pēc tam šie cilvēki jau kopā meklē jaunus ceļojumu maršrutus, kuros doties kopā!

Ceļošana ir īpašs piedzīvojums! Neatkarīgi no vecuma! Ja nepamēģināsi, nezināsi, kā tas ir, bet ceļošanu noteikti vajag pamēģināt! Ceļošana ir kā pozitīva slimība, no kuras izārstēties ir grūti un patiesībā jau nemaz arī nevajag. Jo vairāk ceļo, jo vairāk gribas ceļot. Mūsu aģentūrā ir tik plašs ceļojumu maršrutu piedāvājums, ka ko interesantu un saistošu atradīs gan bērni, gan jaunieši, gan vidēja vecuma ceļotāji, gan seniori, gan tie, kuri vēlas pārgājienus, gan tie, kuriem interesē daba, vēsture un kultūra. Maršruti ir ļoti atšķirīgi un dažādi – atliek vien izvēlēties!“

Autore: Māra Majore – Linē

Foto: no Sarmītes Eglītes albuma

Saņemt paziņojumus par jaunumiem diskusijā
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments