Šoferi

Aivars Kāpostiņš ir autobusa šoferis ar vairāku desmitu gadu pieredzi: “Ceļi zināmi ir visā Eiropā, izbraukāta arī Ukraina, Baltkrievija. Man pašam vistuvākā valsts ir Austrija, tās skaisto kalnu dēļ. Tur vienmēr braucu ar lielāko prieku gan vedot tūristus, gan dodoties privātos ceļojumos.

Vest tūristus ceļojumos ir jauki – cilvēki ir pacilāti un iespaidu pārņemti. Protams, dažkārt garais ceļs ir nogurdinošs, bet redzētais un piedzīvotais to liek piemirst.

Visi ceļojumi ir lieliski. Jāatzīst, ka man patīk vest grupas svētceļojumos. Šie braucieni ir īpaši un gaiši.

Vadīt autobusu ir interesanti. Ņemot vērā, ka braucu jau ilgus gadus, var salīdzināt ceļu kvalitāti un braukšanas kultūru dažādās valstīs un arī dažādos laikos.”

Raitis Zariņš ir pieredzējis autobusa vadītājs: „Man patīk būt autobusa šoferim tūrisma nozarē. Cilvēki dodoties ekskursijās ir priecīgi. Iedvesmojoši redzēt, ka daudziem ceļošana ir ļoti nozīmīga, ceļojumiem naudiņa tiek krāta un brauciens tiek gaidīts kā īpašs notikums.

Arī man pašam patīk paceļot, piemēram, uz Somiju, kur regulāri apciemoju draugus. Tūristu grupas vedu uz visdažādākajām vietām. Patīk Ukraina, Polija, Somija, Norvēģija. Man sirdij tuva ir dabas baudīšana.

Ir interesanti salīdzināt, kādi bija autobusi, kādi bija ceļi agrāk un tagad. Savulaik jau nebija plašu iespēju, kur braukt. Labi, ja uz Maskavu varēja tikt! Tagad – visa pasaule atvērta! Atliek vien ceļot!“

Māris Cīrulis jau vairāk nekā 20 gadus kā autobusu šoferis strādā tūrisma nozarē. Pieredzējis šoferis, kurš guvis arī uzvaras autobusu šoferu veiklības sacensībās: „Redzēts ir daudz un pabūts ir visās Eiropas valstīs, izņemot Portugāli. Vedot grupas ekskursijās, vietās, kurās neesmu pabijis, noteikti arī pats ieeju, apskatu un izbaudu. Man patīk visu redzēt un iepazīt!

Pašam vistuvākā valsts ir Slovēnija, kur ir burvīgi kalni, ezeriņi. Darba pienākumu dēļ braucu daudz un uz dažādām valstīm, taču cenšos arī pats atpūsties. Piemēram, ik gadu ir tradīcija braukt ar laivām. Vasara gan darbā ir „karstā sezona“, tādēļ ne vienmēr izdodas personiskie plāni.

Ja kādām vēl rodas jautājums – ceļot vai nē, par to nevajag daudz domāt, bet vienreiz pamēģināt! Tad atbilde visticamāk būs skaidra! Vismaz vienreiz gadā vajag kaut kur aizbraukt, redzēt ko jaunu un skaistu!“