Ceļojums tikai vienu dienu, bet laimes hormonu daudz

   Jūs teiksiet, ka ceļošanai nepieciešams daudz naudas un laika. Tā nebūt nav. Vidzemes Tūrisma un transporta kompānija „BALT-GO“ pieredze rāda, ka arī vienas vai divu dienu laikā, turklāt par demokrātiskām cenām, iespējams gūt neaizmirstamas emocijas, apskatīt burvīgas vietas, iepazīt daudz jauna, izzināt vēsturi, izgaršot īpašas garšas. Pats būtiskākais – atpūsties, kā arī uzkrāt enerģiju un pozitīvas sajūtas.

   „BALT-GO“ ceļojumu konsultante Baltijas ekskursijām Anete Kalniņa atzīst: „Vienas vai divu dienu ceļojums ir lieliska iespēja. Tā ir īsāka atpūta, par mazākiem līdzekļiem, bet emocijas tāpat ir fantastiskas. Iegādājoties ceļazīmi cilvēki zina, ka ir konkrēts datums, kuru gaidīt ar pozitīvām emocijām. Laimes hormoni garantēti!

Vienas, divu dienu maršrutos cenšamies iekļaut maksimāli daudz. Ceļojumi tiek veidoti tā, lai attīstītu, palutinātu pēc iespējas vairāk maņu. Ceļotājs kļūst zinošāks, jo daudzos maršrutos dodamies uz muižām, pilīm, izzinām vēsturiskus faktus, dodamies „pa pēdām“ īpašām personībām. Daudzos maršrutos iekļauta viesošanās lauku saimniecībās, kur nobaudām un iepazīstam kulināro mantojumu. Ir maršruti, kuros dodamies apskatīt daiļdārzus, kā arī baudām dabas skaistumu. Ceļojuma maršrutu ir ļoti daudz – atliek vien izvēlēties tos, kas visvairāk atbilst katra vēlmēm, interesēm un iespējām.“

Neticami, bet šajos īsajos – vienas, kā arī divu dienu ceļojumos – iespējams iepazīt tuvākas un tālākas vietas ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Tālākie punkti, apceļojot Latviju, Lietuvu un Igauniju ir Tallina Igaunijā, Viļņa un Klaipēda Lietuvā.

„Ļoti patīk tas, ko man reiz teica kāda ceļotāja jau cienījamā vecumā. Viņa rezervēja kārtējo ceļojumu un paziņoja – „Braukšu, kamēr „motors velk“!” Un tā patiesi ir – ceļošanai nav nekādu vecuma ierobežojumu, turklāt tā ir nodarbe, kas sniedz neatņemamas emocijas un atmiņas,“ stāsta A. Kalniņa, piebilstot, ka ir maršruti, kuri ik gadu piesaista lielu skaitu ceļotāju – gan tos, kuri konkrētajā maršrutā nekad nav devušies, gan arī tos, kuri vēlas vēlreiz baudīt jau redzēto. Šāds, piemēram, ir maršruts, kas ceļotājus aizved uz „mazo Holandi“ Lietuvā – Burbišķu muižā ir skaists tulpju dārzs, tiek svinēti arī tulpju svētki. Šogad radīts jauns maršruts, kas ļauj tulpju skaistumu baudīt arī tepat Latvijā – Kroņaucē, pēc tam dodoties arī uz Tērvetes dabas parku. Tāpat ik gadu ceļotāji vēlas braukt uz Igauniju, lai iepazītu īpašo Peipusa ezera krastu. Rododendru un ceriņu laikā daudzi izvēlas šo skaistumu baudīt Latvijā esošajās audzētavās un dārzos. Gan lieliem, gan maziem ceļotājiem nemainīgi iecienīts maršruts ir Kuršu kāpas, Palanga, Klaipēda ar Jūras muzeju un delfināriju Lietuvā. Bērniem ļoti patīk Lotes zeme Igaunijā un Avārijas brigādes parks Latvijā. Top arī jauni piedāvājumi, piemēram, bērniem noteikti patiks Igaunijas Ceļu muzejs, Pelvas zemnieku muzejs un Viru pilsēta Igaunijā. Iecienītam dabas maršrutam piemērs ir ceļojums uz Saremā salu, kur tikai nedaudz tiek apskatīta pilsēta, bet lielākoties baudīta tiek tieši daba.

Ir maršruti, kuri uzrunā tos, kuriem interesē vēsturiskas personības, piemēram, dzejnieki. Maijā „BALT-GO“ grupa dosies uz Imantam Ziedonim īpašām vietām Inčukalnā, Tukumā un Ragaciemā.

Dāmām, bet arī daudziem kungiem aizvien iecienītāki kļūst sevis lutināšanas braucieni, piemēram, SPA apmeklējumi Igaunijā un Lietuvā.

„Visus “BALT-GO” ceļojumus pavada profesionāls gids, kurš pats ir piedalījies arī maršruta izstrādē. Ceļojuma laikā gids ne tikai sniedz informāciju par to, kas tiek redzēts, baudīts, bet gids arī uztur omulību, rūpējas par to, lai visi ceļotāji jūtas komfortabli. Gida klātesamība ir pievienotā vērtība. Tas ir svarīgi, lai būtu piepildījuma sajūta, jo ceļotājs ne tikai aizbrauc līdz kādam objektam, bet arī uzzina daudz jauna, turklāt veidojas arī īpaša, grupas kopības izjūta,“ skaidro A. Kalniņa.

Par vienas un divu dienu ceļojumiem noturīga interese ir visa gada garumā. Turklāt – tie, kuri iesākuši baudīt šāda veida ceļojumus, atkal un atkal atgriežas, lai iepazītu vēl neredzētas vietas un jaunus maršrutus. Tiem, kuri kļuvuši par regulāriem vienas dienas ceļotājiem, „ BALT-GO“ sarūpējis īpašu dāvanu. Izbraucot piecus vienas dienas ceļojumus, sestais šāds brauciens ir bez maksas.

Grupas ir dažāda lieluma. Mazākajās ir ap 20 ceļotājiem, bet lielākajās līdz pat 50 cilvēkiem. Vienas dienas braucieni lielākoties ir sestdienās, bet vasarās – arī trešdienās. Savukārt divu dienu braucieni norit sestdienās un svētdienās.

A. Kalniņa mudina pievērt uzmanību tam, ka regulāri tiek radīti jauni, līdz šim nebijuši maršruti, turklāt jau esošie tiek „atsvaidzināti“ ar ko īpašu un aktuālu. Lai gan visi ceļojumi ir piemēroti visdažādākā vecuma ceļotājiem, tuvākajā laikā „BALT-GO“ mājas lapā būs pieejams arī īpašs saraksts ar ceļojumiem, kas īpaši interesanti būs skolas vecuma bērniem.

Domās dalās ceļotāji:

 

 

Vita Upmale: “Dzīvojam taču tikai vienu reizi! Tādēļ ir jāizmanto iespējas iepazīt šo skaisto pasauli! To, ko esam redzējuši, baudījuši, neviens un nekad mums nevar atņemt!

Man ļoti patīk ceļot! Ja agrāk lielākoties ceļojumos devos tikai es, tad tagad brauc arī vīrs, un pat mazdēlam ir iepaticies ceļot! “BALT-GO” ekskursijas, gidi un šoferi ir patiesi lieliski! Darbs tiek paveikts profesionāli, bet – pats būtiskākais, ar lielu vienkāršību, atvērtību un sirsnību! Viss ir rūpīgi pārdomāts, lai ceļotāji redzētu pēc iespējas vairāk un justos ļoti labi. To droši varu teikt, jo ceļojumos ar šo aģentūru dodos jau septiņus gadus.

Mums ar vīru ir zemnieku saimniecība, tādēļ došanās ceļojumos ir rūpīgi jāizplāno, lai braucienu varētu apvienot ar lauku darbiem. Tādēļ lielākoties braucu periodā no vēla rudens līdz pavasara darbu sākšanās laikam.

Visi ceļojumi ir skaisti, un esmu ieguvusi daudz jaunu draugu un labu paziņu. Redzēts ir ļoti daudz, tik īpašas vietas, kuras pati nekad nebūtu apskatījusi.”

 

 Mirdza Venere: “Ar “BALT-GO” ceļojumos dodos kopš 2011. gada. Jau ar pirmo reizi man iepatikās un kopš tā laika neesmu devusies ceļojumos ar citu kompāniju. “BALT-GO” ceļojumu maršruti, gidi, šoferīši ir lieliski! Ar viņiem vienmēr jūtos kā mājās!

Nav iespējams pateikt, kurš no visiem ceļojumiem man paticis visvairāk. Braucu gan vienas dienas, gan divu dienu, gan arī tālākos un garākos ceļojumos. Vienā gadā reiz izskaitīju, ka ceļojumos biju pavadījusi 68 dienas! Visvairāk man patīk baudīt dabas skatus, apskatīt dzīvniekus.

Nauda jau ir tik, cik ir, bet ceļojumos ļoti gribas braukt. Tā ir kā pozitīva atkarība.

Ceļot noteikti vajag! Ir tik daudz skaista, ko redzēt, tik daudz, ko uzzināt! Turklāt – pateicoties ceļojumiem var iepazīt fantastiskus cilvēkus. Man tagad ir tik daudz jaunu draugu, un, dodoties kādā braucienā, vienmēr ir kāds pazīstams!”

Pēteris Ozoliņš: “Ceļošana cilvēku bagātina. Ja acis un ausis ir vaļā, var uzzināt tik daudz jauna! Man reiz kāds teica, ka nevajag jau ceļot, visu varot redzēt televīzijā. Tā tas nav – televīzijā, protams, var redzēt daudz, bet klātienē izstaigājot takas, pilsētas, apskatot ainavas, krāsas, sajūtot smaržas, emocijas ir pavisam citas. Tas, ko pats būsi redzējis, sajutis un iepazinis, ir bagātības, ko neviens nevar atņemt.

Katram braucienam ir sava burvība! Pat neliels ceļojums sniedz lieliskas emocijas un “uzlādē”. Tālie ceļojumi ir skaisti, bet patiesībā jau tepat tuvumā ir neskaitāmi daudz vietu, ko redzēt. Nav jābrauc tālu – arī Raunā, Siguldā, Līgatnē ir tik daudz īpašā. Turklāt – dabas objekti katrā gadalaikā ir atšķirīgi, tādēļ ko redzēt būs vienmēr. Ceļojumi paplašina ne tikai redzesloku, bet arī paziņu un draugu loku!”

 

Mārīte Grīnfelde: “Man patīk doties ceļojumos gan ar ceļojumu aģentūru, gan arī ģimenes lokā ar personīgo automašīnu. “BALT-GO” ir uzticama, pārbaudīta aģentūra.

Sākotnēji lielākoties izvēlējos tālākus, vairāku dienu ceļojumus, bet, kad pamēģināju vienas un divu dienu braucienus, arī tie iepatikās. Izvēlos maršrutus, kuros iespējams baudīt dabas skaistumu, kā arī seno, mazo pilsētiņu burvību. Liela nozīme ir gidam, un, jāsaka, ka “BALT-GO” gidi ir ļoti labi.

Ceļotāju vidū ir izveidojies arī stabils paziņu, pat draugu loks. Tā nenoliedzami ir pievienotā vērtība!”

 

 Autore: Māra Majore – Linē

Foto: no ceļotāju un „BALT-GO“ arhīva

 

Saņemt paziņojumus par jaunumiem diskusijā
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments