Vācijas dārzi

Jau tā uzkoptā un sakārtotā Vācija ar tās skaistajiem pilsētu, parku un ielu apstādījumiem šķiet kā liels dārzs. Bet ja apmeklējam īpaši plānotos, tematiskos un demonstrējumu dārzus un laukumus, tad palikt vienaldzīgam vienkārši nav iespējams. Berlīnes “Pasaules dārzi”, kas pēc Vācijas mēroga dārzkopības izstādes “BUGA” (Bundesgartenschau) 2017. gadā ir papildināta un atjaunota ar izcilajiem japāņu, ķīniešu, korejiešu un citiem dārziem, ir vienkārši šedevrs. Vai spējat iedomāties īstu lotosa ezeru skaistā parkā Ziemeļvācijā? Bet ir!

Dāliju kolekcija ar 800 šķirnēm un 14 000 stādiem. Vācijas zaļākās pilsētas Hamburgas parki ar gaismas un mūzikas šovu. Un kur vēl pārsteidzošās stādaudzētavas! Viena no pasaules lielākajām, prestižākajā un dārgākajām ir “Bruns”, kur var stundām apbrīnojot stādu kvalitāti, neparastos cirpumus un lielizmēra stādus. Nepacietīgākajiem pircējiem tur izveidots pat speciāls laukums stādu iegādei visu sezonu, ko jokojot neoficiāli dēvē par Maskavas laukumu.

Īsts dārznieks un īpaši rožkopis nevar bez asarām acīs skatīties, kā top jaunās rožu šķirnes ‘Kordess’ selekcijas siltumnīcās – kā no pusmiljona apputeksnētu sējeņu atlasa aptuveni piecas perspektīvās jaunās rožu šķirnes gadā.

Ļoti profesionāli, kvalitatīvi un ilgtermiņā uzturēti dārzi!

Saņemt paziņojumus par jaunumiem diskusijā
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments