Zied, dzied un smaržo mūsu Latvijas vasara: Salaspils vides izglītības centrā “BOTANIA”, Krapes muižas skaņu un ūdens pasaulē, muižas augu eliksīros un vīnos

13.06

8

Daba

Paulīna Sukaruka

(Pieaugušie)

(Bērni)

38.00

38.00


Ceļojums mazā grupā ar 20-vietīgu autobusu

  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Pasaule ir pilna ar stāstiem par dzīvniekiem un augiem. Augu ziediem, saknēm, lapām, stumbriem, sēklām un augļiem. ”Kas augu spēku iepazīst, par dabas daļu kļūst un mūžam Dievam pateicīgs par atklāsmi, ko gūst.” Augi no pļavām un laukiem, dzīvnieki no upēm un mežiem sniedz mums prieku. Aicinām izzināt un smelties iedvesmu un idejas savas dzīves iekrāsošanai!

  Apskatīt ceļojuma programmu 611,3 KB

  Vides izglītības centrs “BOTANIA”

  “Botania” ekspozīcija ir bagātīgi piepildīta ar vairāk nekā 100 stāstiem par augu pasauli dažādos zināšanu un pieredzes ieguves veidos: lasāmtekstos un klausāmpasakās, kustīgos stendos un interaktīvos eksponātos, lapu ķeršanas rotaļās un buramvārdos, spēlēs skārienjutīgos ekrānos un virtuālās realitātes pieredzēs, smaržās un skaņās, vēja pieskārienos un graudu čaboņā. Ekspozīcijas dizains un interjers veidots ar domu, lai parādītu, cik dabaszinātnes var būt interesantas un aizraujošas jebkurā vecumā un ar dažādu priekšzināšanu līmeni.

  Pusdienas

  Pusdienosim “ROGAS kafejnīcā” Salaspilī.

  KRAPES muiža

  “ŪDENSDZIRNAVAS”.

  Jānis un Vineta ūdensdzirnavās saimnieko kopīgi un vienlaikus katrs savā lauciņā. Vineta ir augu un koku patronese, Jānis vairāk būvē un noņemas ar zivīm. Vineta ir “aizrakusies” ļoti senu baznīcu grāmatu ierakstos, meklējot ziņas par Krapes muižu… Par ūdensdzirnavām senākā ziņa datēta ar 1843. gadu, kad te reģistrēts pirmais jaundzimušais.

  Izgaršosim un izzināsim unikālu augu sagatavošanu – pļavas augu eliksīru, tā īpašības, lietošanu un citus augu sagatavošanas knifiņus.

  Lobes upē, dzirnavezerā mīt dažādas zivis. Gudras! Ja pierunāsiet, tad dabūsiet laukā. Dzirnavu kanālā tiek audzētas foreles. Vasarās dzirnavās ir Āfrika, jo tiek audzēti Āfrikas sami.

  “Ūdensdzirnavās” darbojas sāls SPA, kas iekārtots kā cita pasaule pasaulē. Viss veidots, lai apmeklētājs gūtu atpūtu miesai un garam. Aromterapija. Haloterapija. Floutings. Noskaidrosim, kā tie uzlabo cilvēka veselību.

  “SKAŅUMĀJA”.

  Biedrība “Skaņumāja” mīt bijušajā Krapes muižas pārvaldnieka namā, kas būvēts 1875. gadā. Telpas vēsturiskie būvelementi lieliski papildina senos mūzikas instrumentus ekspozīcijā un mūzikas skaņas.

  Iepazīsimies ar latviešu tradicionālajiem mūzikas instrumentiem “Skaņumājas” ekspozīcijā un ieklausīsimies zinoša speciālista komentāros.

  VĪNA DARĪTAVA “LAUSKIS”.

  Vīna darītava ir iekārtota 300 gadu senos muižas ēkas pagrabos. Vīnotavas saimnieks Vents Grīnbaums nosaukumu tai devis par godu savam vecvectēvam Vilim Lauskim, kurš bijis Latvijā zināms augļkopis un pasniedzējs Buldura Dārzkopības skolā. Liela daļa no ābolu ražas tiek vākta no vecvectēva stādītajiem ābeļu dārziem, kuriem nu jau ir tuvu pie 100 gadiem.

  Ceļojuma cenā nav iekļauts*:

  • Salaspils Botāniskā dārza oranžērija un āra ekspozīcija – 8 EUR pieaugušajiem, 5 EUR senioriem un bērniem;
  • pusdienas – 5,50 EUR (otrais un saldais);
  • Ūdensdzirnavas – 1 EUR;
  • Skaņumāja – 5 EUR;
  • pļavas augu meistarklase/eliksīrs – 4 EUR;
  • vīna darītava ”Lauskis”, degustācija – 7 EUR.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi