Apamklēsim Padures un Ķimales muižas, kā arī atklāsim Abavas un Īvandes rumbu skaistumu pavasarī !
Dienas noslēgumā cerēsim uz lidojošo zivju šovu Ventas rumbā!
Kafijas pauze Lāču maiznīcā
Ūdens bagātība Abavas rumbā
129 kilometrus garā Abava nav nekāda parastā upe. Tā ir izsmalcināta dāma, kas vijīgi plūst cauri tik gleznainai ielejai, ko jau 19. gadsimtā nodēvēja par Kurzemes Šveici.
Īvandes rumba
Noteikti jāredz arī Īvandes rumba, kuras augstums 2 metri. Netālu no ūdenskrituma liels akmens, uz kura vecos laikos it kā bijusi uzcelta lapene vietējā vācu izcelsmes mācītāja dēlu izpriecām.
Padures muiža
Dosimies uz Padures muižu – skotu lorda villa Kurzemē! Šī ēka uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā. Dzirdēsim stāstus par muižas vēsturi, redzēsim muižā saglabātās vērtības. Īpašu atpazīstamību muiža iegūst 2024. gadā, kad uz kino ekrāniem nonāk daudzsēriju mākslas filma “Pansija pilī” pēc Anšlava Eglīša tāda pat nosaukuma darba motīviem par ģimeni, kura savā īpašumā iegūst muižu laukos un uzņem tajā dažādus viesus. Kaut arī 1930-tajos gados Eglīšu ģimene apsaimniekošanā saņēma Inciema muižu, mūsdienu interpretācijā par “Pansiju” ir kļuvusi Padures muiža, kurā kino komanda uzturējās un strādāja teju visu filmēšanas laiku!
Ķimales muiža
Durvis ir vērusi Ķimales muiža, gan nakšņošanai , gan muižas vēsturiskās atmosfēras baudīšanai.
Muiža ir būvēta 19.gadsimta trīsdesmitajos gados neogotisma stilā ar skaistu parku. Kopš 2020.gada muižā saimnieko ģimene,kas pakāpeniski renovē muižas telpas un iecerējuši to izveidot par brīvdienu māju laimīgiem brīžiem.
Kuldīga
Sarkanais ķieģeļu tilts pār Ventu. Kuldīgas lepnums – viens no garākajiem ķieģeļu velvju tiltiem Eiropā – celts 1874. gadā pēc cara laika ceļa kustības standartiem, 500 pēdu garš, 36 pēdu plats, lai varētu izmainīties pretimbraucošas karietes.
Ieturēsim sātīgas pusdienas Kuldigas bistro.
Ventas rumba
Hercoga Jēkaba izgudroto un uz rumbas novietoto zivju ķeramo ierīču dēļ Kuldīgu senatnē dēvēja par pilsētu, kur lašus ķer gaisā. Zivis šeit pavasaros un rudeņos lido joprojām .Varbūt mums būs iespēja vērot šo zivju šovu.
- Padures muižas apmeklējums-10 eiro
- Ķimales muižas apmeklējums-6 eiro
Patīk ceļojums, bet neesi pārliecināts, vai doties?
Izsaki savu vēlmi doties ceļojumā, neveicot tūlītēju braucēju rezervāciju, un atrodies šī brauciena
aktualitātēs.
Mēs Tev ziņosim par jebkādām izmaiņām programmā, pēdējā brīža iespējām un atlaidēm, kas saistītas ar šo
ceļojumu.
Ievadi savu informāciju un spied “Sekot”!