Šokolāde, Zilie kalni, garšvielu ražotne un košais rudens Ogres virzienā

12.10

vairāk nekā 10

Daba, Kultūra

Valda Pravarne

(Pieaugušie)

(Bērni)

38.00

35.00

38.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Šajā dienā paviesosimies šokolādes ražotnē Ikšķilē, kur brokastīs varēsim baudīt astoņu veidu šokolādes un ne tikai. Pēc tam pastaiga Ogres Zilajos kalnos. Pasaulē ceturtās labākās bibliotēkas un garšvielu ražotnes apmeklējums.

  Apskatīt ceļojuma programmu 644,5 KB

  Rūgts! Šokolāde.

  Bean to bar nozīmē pilnu šokolādes ražošanas ciklu no kakao pupiņas līdz gatavai šokolādes tāfelītei. Kakao pupiņu grauzdēšana, smalcināšana un vējošana (kodolu atdalīšana no mizām), šokolādes gatavošana granīta dzirnakmeņu iekārtā, “pirmatnējās” šokolādes liešana veidnēs, šokolādes karsēšana un temperēšana, liešana formās un iepakošana, kā arī produkcijas nogaršošana.

  • Šokolādes tēja,
  • karstā šokolāde,
  • šokolādes strūklaka,
  • astoņu veidu šokolādes un divu veidu mājas vīni.

  Saimnieks Normunds Labrencis ar to visu iepazīstinās, pastāstīs, kā sācis šokolādes ražošanu, un padalīsies, kā nekad nepazaudēt sajūtu, ka jāstrādā “pa īsto”, – tā, “lai nav viegli, bet ir gandarījums par paveikto”.

  Ogres Zilie kalni

  Zilie kalni ir Ogres Lielo Kangaru osu grēdas sastāvdaļa, kam raksturīgs izteiksmīgs reljefs un kas ietilpst Ogres novadā un kopš 2004. gada ir īpaši aizsargājama teritorija 312 ha platībā. Tās lielāko daļu aizņem skujkoku meži.

  Parkā izveidotas pastaigu takas, 30 m augsts skatu tornis un pie Dubkalnu ūdenskrātuves, kur ir īpaši tīrs un dzidrs ūdens, izveidotas vairākas atpūtas vietas.

  Ogres bibliotēka

  Ogres Centrālās bibliotēkas pirmsākumi meklējami tālajā 1928. gadā. Tur mūs sagaidīs bibliotēkas darbiniece, lai visu izrādītu un izstāstītu, kā arī atbildētu uz mūsu jautājumiem.

  “Manas garšas” Ogrē

  Ģimenes uzņēmums Ogrē, kur atrodams plašākais piparu, sāls, cukura, garšaugu, garšvielu un dabīgo pārtikas krāsu sortiments Latvijā, kopā vairāk nekā 200 dažādu produktu, neskaitot pašu ražotnē veidotos unikālos piedāvājumus.

  Šeit būs iespēja noklausīties stāstu un saprast, kā veidojas vai tiek veidota kāda no saimniecībā noderīgām garšvielām.

  Tieši blakus atrodas arī “Lapsu mājas siers” ar 27 garšām (piem., ar kaltētām baravikām, zaļajām olīvām, sinepju, čia sēklām u.c.). Te būs iespēja iepirkt kādu no šiem sieriem.

  Pusdienas “Ošu krogā”

  Vistas fileja ar kartupeļiem, salātiem un dzēriens.

  • Rūgts! Šokolāde – 10 EUR;
  • Manas garšas Ogrē – 8 EUR;
  • pusdienas – 7 EUR.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi