Rundāle tulpju ziedēšanas laikā. PAPILDUS GRUPA!

10.05

vairāk nekā 10

Kultūra

Lauma Abramsone

(Pieaugušie)

(Bērni)

39.00

35.00

39.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

   Vai esi iepazinis Rundāles pils apkārtnes interesantākos apskates objektus? Tieši tāpēc šoreiz ciemosimies no jauna atvērtajā Svitenes muižas pilī, skatīsim Igo Mūzikas un mākslas Centra jaunumus un veldzēsimies krāsu pārpilnajā Rundāles pils tulpju dārzā.

  Apskatīt ceļojuma programmu 667,0 KB

  Svitenes muiža un pils

  Šī ir viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē, kuras iekštelpās daļēji saglabājusies greznā dekoratīvā apdare. Greznākā pils telpa ir dienvidaustrumu gala salons, kurā saglabājies pilnīgi viss dekors, ieskaitot griestu un sienu veidojumus, logu aiļu ornamentus, kā arī sākotnēji ieklāto parketu.

  Līdzās pilij, abās pusēs Svitenes upītei, 10,2 ha plešas muižas parks. Tā malā atrodas neogotiska muižas īpašnieku fon Elmptu dzimtas kapliča. Kopš 2023. gada Svitenes muiža iekļauta Latvijas Piļu un muižu asociācijā

  Igo Ceplis

  Igo mūzikas un mākslas centrs “Ceplis” atrodas vietā, kurai bija visi priekšnoteikumi pārvērsties par drupu kaudzi, bet notika brīnums, un nu Lielupes krastā jau vairākus gadus vecā ķieģeļu cepļa ēkās saimnieko mūziķis Igo.

  Šobrīd uz “Cepli” dodas ekskursiju grupas no visas Latvijas. Vienlaikus tā ir arī radoša vieta, kurā radīt. Mākslas centrā patiesi darbojas keramikas darbnīca, kurā tiek radīti un apdedzināti trauki un dažādi trauku dekori.

  Skatīsim, kas jauns tapis  Ceplī kopš pagājušā gada. Interesentiem būs iespēja šeit aplūkot un iegādāties Igo un keramiķes Gitas Straustiņas brīnišķīgos traukus !

  Pusdienu pauze Bauskā

  Rundāles pils un dārzs

  Rundāles pils ir nozīmīgākais baroka un rokoko stila arhitektūras piemineklis Latvijā. Vasarā Rundāles pili ieskauj rožu kupenas, bet ik pavasari dārzu izdaiļo koši pavasara augi – tur ziedus raisa simtiem skaistu tulpju, radot īstu pavasara ziedu paradīzi. Pildītas, ar krokotām maliņām un ne tikai… Bet jau pēc dažām nedēļām šeit uzziedēs peoniju kupenas un dārza karalienes rozes.

  Savukārt pašā pilī ir iespējams iepazīt telpu zelta spožumu, porcelāna mirdzumu, krāsu spilgtumu, nepārspējamos griestu interjerus, senlaicīgās gleznas un mēbeles.

  Par papildu maksu iespējams izmantot tūristiem pielāgoto elektromobili pils parka teritorijā.

  • Svitenes pils – 1 EUR;
  • Rundāles pils dārzs –  6 EUR, 1.,2. gr. inval. – bez maksas;

  izvēle Rundāles pils apskate:

  Lielais loks (bez gida!) + pils dārza apskate – 17 EUR;

  • Igo Ceplis – 10 EUR/pers.
  • Grupas pusdienas – piedāvājums sekos !

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi