Rudens krāsu pārgājiens Igaunijā – Piusa un Ahja

5.10 - 6.10.2024

vairāk nekā 10

Daba, Pārgājieni

Indra Murziņa

(Pieaugušie)

(Bērni)

112.00

100.00

112.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Lapas dzeltenās un lapas koši sārtās! Un vēl smilšakmens atsegumi košās krāsās! Dosimies baudīt rudens krāsas pārgājienu takās Dienvidigaunijā un divās dienās kārtīgi izstaigāsimies un saelposimies rudens smaržas, tomēr jāskatās būs arī zem kājām, jo takas daudzviet šķērsos stāvas gravas, ies gar klinšu malām un vējamāte būs parūpējusies par sakritušu koku šķēršļu joslu, kuru pārvarēsim gan tupus rāpus, gan kāpjot pāri. Vakars Eiropas 2024.gada kultūras galvaspilsētā Tartu!

  Apskatīt ceļojuma programmu 884,7 KB

  1. diena – 5. oktobris, sestdiena

  Vastselīna un Piusa

  Brauciens līdz Vastselīnas pilsdrupām. Vastselīnas Bīskapa pils, kas uzbūvēta 1342. gadā uz Tartu bīskapa zemēm, izveidojās par vienu no iespaidīgākajām celtnēm senajā Līvu zemē un mūsdienās pārstāv vienu no 21 Dienvidigaunijas vietām, kas ir iepazīšanas vērtas, un ir atzīmētas ar National Geographic dzelteno logu.
  Te sākas Piusas upes senlejas pārgājienu taka uz Lindoru (15 km) vai līdz pat Piusas alām (23 km). Maršruta “nagla” ir upes labajā krastā esošie augstie devona smilšakmens atsegumi, no tiem visaugstākais ir Härma Mäemine mūris, kura kopējais augstums ir 43 m, bet garums 150 m. Piusas alas – cilvēku radīta alu sistēma >10 km garumā (no 1.oktobra apmeklētājiem atvērtas no pl.12.00-16.00).
  Pa ceļam uz Tartu uz brīdi iegriezīsimies Moostē, kur skaistā Moostes ezera krastā atrodas Nolkenu dzimtas valdīšanas laikā celtā Moostes muiža, kas ir lielisks paraugs kā senas ēkas mūsdienīgi apsaimniekot. Grezna ir ne tikai centrālā ēka, spirta brūzis ar restorānu, Moostes muižas lepnums ir arī viens no Igaunijas grandiozākajiem seno laiku stilā būvētajiem palīgēku kompleksiem un muižas parks angļu stilā. Muižas galvenajā ēkā darbojas skola, renovētajā kādreizējā muižas darbnīcā ir atvērts Moostes muižas viesu nams, kādreizējā zirgu stallī darbojas Restauratoru darbnīca, muižas pārvaldnieka namā – Mākslas un sociālās prakses centrs, bet kādreizējā lopu kūts ir pārbūvēta par 500-vietīgu koncertzāli.

  Vakars un viesnīca Tartu. Vakara izklaides – ko nu kurš vēlēsies, vakariņas, pastaiga pilsētā, iepirkšanās, akvaparks “Aura” vai vienkārši nekā nedarīšana.

  2. diena – 6. oktobris, svētdiena

  Brokastis viesnīcā.
  Valgeso purvs un Ahjas ieleja

  Nepilnas stundas brauciens līdz Valgeso purvam un rītarosmei uzkāpšana neparasta dizaina Valgeso skatu tornī – no tā paveras brīnišķīgs skats uz purvu, uz pirmatnēja izskata seno priežu mežu, kas tautā tiek dēvēts par “Barona priedulāju”, kā arī uz 1,8 km garo purva taku.
  Pāris minūšu brauciens līdz Kīdjarves apmeklētāju centram, kur sāksim un arī beigsim pārgājienu vienā no ainaviskākajām Igaunijas dabas takām – gar Ahjas upi, kuras abi krasti dižojas ar majestātiskiem smilšakmens atsegumiem, dziļām gravām un straujām pietekām, nedaudz atgādinot mūsu Amatas un Braslas takas. Turp dosimies gar Ahjas labo krastu līdz Saesāres aizsprostam un vēl nedaudz, līdz sasniegsim par “debesu mājām” dēvētās krāšņās smilšakmens klintis – Mazo un Lielo Taevaskodu, kura augstums ir 22,5 metri. Šis apvidus bagāts ar senām leģendām par teiksmainām būtnēm un seno igauņu rituāliem. Pēc piknika pauzes atpakaļ līdz sākumpunktam taka vīsies gar upes kreiso krastu, brīžam izmetot līkumu pa mežu, škērsojot stāvas gravas, ik pa laikam paveroties skatam uz pretējā krasta klintīm. Kopējais maršruta garums ap 14 km.
  Kīdjarves Skudru taka (ap 1 km) iepazīstina ar skudru dzīvesveidu, ceļotājs mazītiņo skudru pasaulē var justies kā milzis. 20 ha platībā ir izvietoti aptuveni 200 skudru pūžņi, no kuriem lielākais ir 1,7 m augsts. Pār skudru ceļiem izbūvēti tiltiņi. Skudru valstībā ietilpst arī 42 metrus augsta egle.
  Mājupceļā, ja vēl pietiks gaismas, piestāsim Veclaicenē, Kornetos, lai atmiņu gleznā uzgleznotu rudens krāsas no Kornetu skatu torņa un Drusku pilskalna. Ja būs jau tumšs – paciemosimies tur citu reizi.
  Atgriešanās laiki tiks precizēti

  Ceļojuma cenā nav iekļauts:

  • Ēdināšanas izdevumi – individuāli;
  • Ieeja Vastselīnas pilsdrupās – 4 EUR
  • Ieeja Piusas alās – 8 EUR (bērniem 6 EUR)
  • Izklaides vietas Tartu (pēc izvēles)

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi