Muižu apceļotājiem! Zemgales muižu jaunumi

14.10

0

Kultūra

Lauma Abramsone

(Pieaugušie)

(Bērni)

39.00

34.00

39.00

Ceļojums izpirkts!

  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Iepazīt Zemgali sāksim ar jaunā tūrisma objekta – “Muižas istabu” – apskati un pēc senas receptes cepto bada kūku. Īstu pārsteigumu ir sagādājusi Lielvircavas muiža – te apmeklētājiem ir pieejams 19. gs. muižas autentisks interjers! Baudīsim arī Zemgales lauku ainavu un ceļa krodziņa viesmīlību. Savukārt Elejas muižas parks iepriecina ar jauno izstāžu namu. Krāj mirkļus, nevis lietas!

  Apskatīt ceļojuma programmu 740,8 KB

  Muižas istabas

  Kroņvircavas muiža bija pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona lauku īpašums ar pili, kas atradās tagadējā Jelgavas novada Vircavas ciemā. To pēc hercoga pasūtījuma 1776.–1785. gadā uzbūvēja galma arhitekts Severīns Jensens.

  Vispilnīgāk no muižas kompleksa ēkām saglabājusies Kavalieru māja, kur pašlaik darbojas Vircavas pamatskola, pils mūra atliekas, pārvaldnieka māja, klēts-magazīna, stallis un parks.

  Hercoga pārvaldnieka ēkā tagad darbojas Muižas istabu ģimene, kura gaida ciemiņus, tos mielojot ar pēc senās receptes cepto bada kūku, piedāvājot nelielu vēstures stundu un iepazīšanos.

  Muižas istabas ir vieta svētkiem, cilvēkiem, mūzikai, mākslai vēsturiskā gaisotnē!

  Lielvircavas muiža

  Netālu no Kroņvircavas atrodas Lielvircavas muiža, kura 400 gadus piederējusi Klopmanu dzimtai.

  No 2013. līdz 2021. gadam veikta nozīmīga kungu mājas telpu restaurācija.

  Pēc tam Lielvircavas muižā piedzīvots vēsturisks notikums un Latvijā pirmais gadījums – uz muižu no Vācijas (Bavārijas) atceļojusi iespaidīga krava ar 19. gadsimta stila mēbelēm, sadzīves priekšmetiem, tekstilijām, gleznām, portretiem, zobeniem, ordeņiem utt., ko muižai deponējis kādreizējais muižas īpašnieku dzimtas pēctecis barons Georgs Pēteris fon Klopmans. Deponējums kopumā sastāv no 386 vienībām.

  Pusdienu pauze

  Iespējams izvēlēties ēdienu no piedāvājuma.
  Esi aicināts izbaudīt Zemgales ainavu un lauku krodziņa viesmīlību !

  Elejas muižas jaunais izstāžu nams

  Kroņvircavas muižai piederēja pusmuižas, starp tām arī Elejas muiža.
  Pašreizējais Elejas muižas ansamblis veidots 19. gs. sākumā klasicisma stilā pēc grāfa Kristofa Johana Frīdriha (Žanno) Mēdema pasūtījuma.
  Savulaik tas atzīts par Kurzemes klasicisma pērli un izcilu būvniecības paraugu Eiropā. Līdz mūsdienām saglabājusies muižas pārvaldnieka māja un teātra māja jeb klēts, tējas namiņš un senā baronu kapsēta, bet no kādreizējās majestātiskās pils palikušas vien drupas, ko ieskauj romantisks ainavu parks.
  Parkā atjaunotas vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim uz pussalu un izveidoti divi apmeklētājiem saistoši interaktīvi objekti – tēlnieka Gļeba Panteļejeva skulptūra “Mīlestībai”, kuras burvība viskrāšņāk atklājas krēslas stundās, un vides objekts “Saruna”, kas ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta. Tējas namiņā notiek laulību ceremonijas.
  Elejas izstāžu nams atklāts pirms gada, bet apmeklētājiem pieejams tikai no 2023. gada augusta. Tajā izvietota vēstures ekspozīcija par Elejas muižas kompleksu un tā attīstībā svarīgajiem cilvēkiem.
  “Krāj mirkļus, nevis lietas!”

  • “Muižas istabas” un cienasts – 5 EUR;
  • Lielvircavas muiža – 5 EUR pieaugušajiem, 2,50 EUR senioriem, 1.gr. inv. – bez maksas;
  • pusdienas – 6 EUR;
  • Elejas izstāžu nams – 4 EUR pieaugušajiem, 2 EUR senioriem, 1.gr. inv. – bez maksas;

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi