Valsts svētku nedēļā ļausimies apcerei par mūsu zemes likteņgaitām, sākot no senatnes leģendām A.Pumpura eposā” Lāčplēsis” līdz pat mūsdienām. Dienas noslēgumā – krāšņs multimediāls iestudējums, kurā pastaigas veidā, sadarbojoties dabai ar gaismu, skaņu, mūziku, video un aktiermākslu, tiks izdzīvots A.Pumpura varenais eposs.
Maksa par gaismas uzvedumu “Lāčplēsis” jāveic kopā ar avansa maksu piesakoties ceļojumam, līdz 12. oktobrim!
Aicinām ģērbties silti!!! Pastaiga Likteņdārzā plānojas ~ 1,5 stundas.
Apskatīt ceļojuma programmu 706,5 KBLielvārdes luterāņu baznīca un tornis
Baznīca celta 1747. gadā, taču Pirmajā pasaules karā baznīcu nopostīja. Mācītājs Pauls Gailītis panāca, ka 1931. gadā sāk atjaunot dievnamu. Baznīcu pabeidza 1932. gadā, 1938. gadā baznīca saņēma Lielvārdes dzelzceļu aizsargu organizācijas dāvinājumu – K. Miesnieka altārgleznu “Jēzus Ģetzemanes dārzā”.
Baznīcas labiekārtošanai – koka altārim, kancelei un baznīcas soliem – līdzekļus dāvināja Latvijas prezidents Kārlis Ulmanis.
Andreja Pumpura muzejs
Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs atrodas senajā Lielvārdes muižas klētī Daugavas krastā jau kopš tā atklāšanas 1970. gadā.
Šī ir vieta, kur var ne tikai iegūt informāciju par latviešu tautas varoni Lāčplēsi, eposa autoru Andreju Pumpuru, par Lielvārdi un Lielvārdes jostu, bet arī pašam uz brīdi kļūt par Lāčplēsi, Laimdotu, Andreju Pumpuru, apsiet sev Lielvārdes jostu un, protams, izcīnīt spraigo cīņu starp Lāčplēsi un Tumšo bruņinieku.
Lielvārdes parks
Lielvārdes parks ir Valsts nozīmes aizsargājams dabas objekts. Parka reljefs ir līdzens ar diviem nocietinājum grāvjiem, kas veido šai vietai raksturīgo pievilcīgo ainavu. Skulptūru dārzā apskatāmas 16 koka skulptūras, kurās atveidoti tēli no eposa “Lāčplēsis”. Parkā apskatāmi dižakmeņi Lāčplēša gulta (svars – 80 t) un Lāčplēša sega (svars – 22 t), kas kādreiz atradušies Daugavā pie Lielvārdes salas. Uzbūvējot Ķeguma spēkstaciju, sala ir appludināta, bet akmeņi pa upes gultni aizvilkti līdz Ķegumam un 1976.gadā atvesti atpakaļ uz savu sākotnējo atrašanās vietu – Lielvārdi, tikai tie atrodas nevis vairs Daugavā, bet tās krastā.
Pusdienas
Bistro tipa kafejnīcā katrs izvēlas, ko grib !
Aizkraukles pagasta muzejs
Svinot Latvijas simtgadi, 2018. gada novembrī Aizkraukles pagasta kultūras namā tika atklāta Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija “Padomju gadi” – plašākā 20. gadsimta 50.-80. gadu kultūrvēsturiskajam mantojumam veltītā ekspozīcija Baltijā.
Ekspozīcijas mērķis ir parādīt padomju cilvēka dzīvi tās daudzpusībā: visu dzīves pušu ideoloģizāciju, sadzīvi, darbu un atpūtu, izglītību un kultūru. Atsevišķas ekspozīcijas daļas veltītas Pļaviņu HES un Aizkraukles pilsētas (Stučkas) tapšanas vēsturei.
Arī tā ir mūsu neatņemama vēsture, kura jāsaglabā!
Lāčplēsis, gaismas uzvedums Likteņdārzā
Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz multimediālo izrādi, kurā pastaigas formā, sadarbojoties dabai ar gaismu, skaņu, mūziku, video, scenogrāfiju un aktiermākslu, 17 epizodēs tiks izdzīvots Andreja Pumpura varenais eposs. “Tautai visos laikos bija, ir un būs nepieciešams varonis. Taču varonim ir nepieciešama arī vienota un uzticama tauta – to šodiena ir parādījusi visai pasaulei. Lāčplēsis ir mūsu tautas gara koncentrēts gaismas stars. Ar režijas, gaismas, mūzikas, scenogrāfijas un tehnoloģiju palīdzību katrs apmeklētājs izrādē nonāks līdzās Lāčplēsim, lai kopā ar viņu iepazītu varoņa līdzgaitniekus ceļā uz tautas brīvības ideāliem”.
- Biļetes uz “Lāčplēsi”- pieaugušajiem 20 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem- 13.6 EUR, Cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti- 4 EUR; politiski represētās personas – bezmaksas ( līdzi nepieciešams ņemt apliecības).
- Pumpura muzejs ar gidu – pieaug. 2 EUR, senioriem 1.50 EUR, inval. 1 EUR;
- Aizkraukles pagasta muzejs ar gidu – pieaug.3.50 Eur, senioriem 50 EUR, inval. 0.50 EUR;
- Pusdienas – individuāli!