Ķiršu festivāls Žagarē

20.07

vairāk nekā 10

Pilsētas

Paulīna Sukaruka

(Pieaugušie)

(Bērni)

39.00

35.00

39.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Paldies vasarai par saldi sulīgajiem ķiršiem, rūgtenajām irbenēm un visām dabas veltēm,  kas mums sniedz ne tikai garšas baudu, bet arī savieno ar dabu un radošiem cilvēkiem.

  Apskatīt ceļojuma programmu 648,8 KB

  IRBEŅU audzētava un pārstrāde “SIA Best Berry”

  IRBENES nav zemenes vai avenes, kas patīk visiem. Tās nav arī dzērvenes – skābas, toties kurš gan nezina, ka veselīgas… Rūgteni skābās irbenes ar savelkošu efektu mutē reti kuram garšo, pat putniem tās ne visai tīk ieknābāt. Un tas ir viltīgs gājiens – atšķirībā no citām ogām irbenes nav jānovāc, tiklīdz nogatavojušās, jo putni tām neuzglūn, un arī pašas ogas nesabojājas. Tās mierīgi var nolasīt pēc pirmajām salnām, tad būs mazinājies arī rūgtenums. Ogas sēkliņai ir sirds forma, tādējādi pati daba parāda, kam tā domāta. Irbeņu augļiem piemīt organismu spēcinoša iedarbība, tās uzlabo asins sastāvu, veicina gremošanu un zarnu darbību.

  SIA “BestBerry” dibināta 2010. gadā. Saimnieks Māris Šermuks nodarbojas ne tikai ar irbeņu ogu audzēšanu, bet arī ar to pārstrādi un sadarbojas ar zinātniekiem produktu klāsta izveidē. 2017. gadā uzņēmums saņēmis Latvijas RADOŠUMA BALVU par idejas izstrādi. 2018. gadā saimnieks M. Šermuks apbalvots kā gada uzņēmējs Zemgalē.

  LIETUVA. Žagare. Ķiršu festivāls

  Lietuvas pierobežas pilsētiņa Žagare nav tikai vieta, uz kurieni padomju laikos daudzi naski brauca pēc desām. Jāatzīst, ka žagarnieki tolaik nepavisam nebija priecīgi, kad kaimiņzemes pircēju kārtējā komanda ienāca bodē. Bet Žagare nav tikai bodītes! Šī brīnumu pilnā mazā pilsētiņa spēj pārsteigt pat rūdītus tūristus.

  Tā ir slavena ar saviem ķiršiem un ar plašu atvēzienu svinēto Ķiršu festivālu, ar daudzveidīgajiem putnubiedēkļiem, ar zirgaudzētavu un hipodromu, ar Raktes un Žvelgaiču pilskalniem, ar dīvaino katlu mājiņu, ar iespaidīgo Svētes upes ūdenskritumu, ar romantisko Žagares muižu un senām baznīcām. Ķiršu festivāla laikā pilsētiņa aicina apmeklētājus izbaudīt īpašo ķiršu ievārījumu, kas darināts pēc senas vietējās receptes, nogaršot un dāvanai mājniekiem iegādāties izslavētos Žagares cepumus, izbaudīt visus tirdziņa piedāvātos labumus un vasaras tveicē atpūsties plašajā kultūras programmā. Brauksim to visu lūkot un izzināt!

  PUSDIENAS

  Daudzveidīgs piedāvājums Žagares pilsētas ēstuvītēs un tirgū!

  Mežmuižas pils

  Mežmuižas pils celta neogotikas stilā, pilnībā pabeigta tikai 1912. gadā. Pils atrodas ezera krastā. No vienas puses to iežogo vecais parks, no otras – Ketlera laikā celtā baznīca un vecās kapsētas lielie koki. Rakstnieks Roberts Sēlis celtni raksturojis kā “vienkāršā vācu renesanses stilā” celtu ēku, piebilstot, ka “tā izstaro savādu, romantiska noguruma nokrāsu”. 12 ha plašais muižas parks, kurā ir 46 koku sugas, ir neatņemama pils sastāvdaļa. Skaistajā dzirnavu ezerā ik gadu ligzdo gulbji.

  Vīna darītava “Tērvetes vīni”

  “Tērvetes vīni” ir ģimenes vīna darītava Tērvetē. Tur ražo vīnu no Latvijā audzētām ogām un augļiem – vīnogām, avenēm, āboliem, ķiršiem, ērkšķogām, upenēm, cidonijām un no “īpašā dārzeņa” – rabarbera! Vīndaris Sandris Laizāns vīna darīšanu aizsāka 2009. gadā kā hobiju, līdz 2014. gadā nodibināja uzņēmumu ar īpašu ražošanas tehnoloģiju. To saimnieki vairākus gadus apguvuši Austrijā un pielāgojuši Latvijas ogu vīniem, lai panāktu labāko rezultātu – tīru garšu un aromātu!

  Ceļojuma cenā nav iekļauts*:

  • SIA BestBerry – 3 EUR no personas
  • Pusdienas Žagarē – individuāli;
  • Mežmuižas pils – ziedojums;
  • Uzņēmums “Tērvetes vīni” – ziedojums.

  * Cenas orientējošas (tūrisma objektu saimnieki tās var mainīt, mūs nebrīdinot). Tās tiks precizētas pirms brauciena.

  • Brauciena laikā par papildu maksu var tikt piedāvāti vēl citi objekti un maltītes.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi