Jūrmalas pilsētas un Ķemeru parka dārgumi. Kopīga vingrošana fizioterapeita vadībā!

5.06

3

Pilsētas, Pludmale

Lauma Abramsone

(Pieaugušie)

(Bērni)

37.00

32.00

37.00


Ceļojums mazā grupā ar 20-vietīgu autobusu

  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Veselības nostiprināšanas tūri sāksim ar rīta pastaigu Ķemeru sanatorijas vēsturiskajā parkā, tai sekos vingrošanas nodarbība fizioterapeita vadībā Jaunķemeru rehabilitācijas centrā un bagātīgas pusdienas pēc tā iepazīšanas. Un tad jau ceļojums laikā uz Rīgas Jūrmalas peldvietām, kūrorta vēsture, Valda Buša gleznas Jūrmalas muzejā, nezināmo Bulduru apmeklējums UN JŪRA!

  Apskatīt ceļojuma programmu 860,7 KB

  Rīta pastaiga Ķemeru sanatorijas vēsturiskajā parkā

  Pirms aptuveni simt gadiem Ķemeru sanatorija bija iekārots galamērķis

  daudziem Latvijas un ārvalstu atpūtniekiem un sasirgušajiem, kas izmantoja sēravotu sniegtos labumus. 1990. gados visa Ķemeru godība zuda, un ilgus gadus nekas neliecināja par tās kādreizējo vērienu.

  Nu situācija mainījusies, un parks pēc restaurācijas un labiekārtošanas darbu pabeigšanas gaida apmeklētājus. Ir atjaunoti parka celiņi, 12 tiltiņi, mazās arhitektūras formas, Mīlestības saliņas rotonda, Ķirzaciņu rotonda – viss saglabāts, atjaunots atbilstoši vēsturiskajās fotofiksācijās norādītajam, sākot ar soliņiem, laternām un puķu stādījumiem. Parks ir atjaunots, lai radītu 1930. gadu sajūtu.

  Uzkāpsim arī 95 gadus jaunajā ūdenstornī, kur iekārtotas ekspozīcijas par Ķemeru apkaimes vēsturi un izcilām personībām, kā arī divi skatu laukumi 12 un 42 metru augstumā. 

  Rehabilitācijas centrs „Jaunķemeri”

  Ķemeru Nacionālā parka teritorijā, starp jūru un ezeru, ieskauti priežu mežā, atrodas Jaunķemeri – vieta, kur dabas dziednieciskais spēks satiekas ar mūsdienu rehabilitācijas tehnoloģijām. Te joprojām turpina Ķemeru vēsturiskajā kūrortā aizsākto tradīciju, rehabilitācijā izmantojot dūņas un minerālūdeņus. “Jaunķemeri” ir lielākā privātā stacionārā ārstniecības iestāde Latvijā.

  Īpašs piedāvājums mūsu grupai:

  • 30 min. mērenas vingrošanas nodarbība (jebkurai vecuma grupai!) fizioterapeita vadībā;
  • rehabilitācijas centra iepazīšana nelielā ekskursijā;
  • pusdienas.

  Jūrmalas kūrorta iepazīšana

  • Vispirms apmeklēsim Jūrmalas muzeju.
  Tas būs ceļojums laikā uz Rīgas Jūrmalas peldvietām un Ķemeru kūrortu, kur galvenā ievērība veltīta pludmalei un peldēšanās vēsturei. Ekspozīcijā gan lietiskā, gan virtuālā formā skatāmi attēli no Jūrmalas vēstures, kā arī ar kūrvietas dzīvi un izklaidi saistīti priekšmeti un dokumenti.
  Savukārt muzeja izstāžu zālē skatīsim jūrmalnieka, ievērojamā ainavista Valda Buša gleznas, kurās mākslinieks vērienīgiem triepieniem fiksē noskaņu, mirkļa emocijas. Galvenais viņa izteiksmes līdzeklis ir krāsa, un tai pakārtota gleznas uzbūve un zīmējums.
  • Turpināsim ar Bulduru iepazīšanu.
  Senāk tas bija zvejnieku ciems ar dažām vasarnīcām. 1833. gadā muižas zemes tika sadalītas gruntsgabalos, kurus sāka iznomāt vasarniekiem. 19. gadsimta 30. gados Bilderliņi kļuva par rīdzinieku iecienītu peldvietu, kur no Rīgas varēja nokļūt, pārceļoties pār Lielupi ar plostu.
  Vietējā gida vadībā izzināsim Bulduru interesantākos namus un vietas.
  Nobeigumā – JŪRA Bulduru pludmalē!

  Ceļojuma cenā nav iekļauts*:

  • vingrošanas nodarbība – 5 EUR;
  • 2 ekskursijas – 1,50 EUR;
  • pusdienas 8  EUR.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi