Igaunija vasarā. Tartu – kultūras galvaspilsēta!

15.06

vairāk nekā 10

Pilsētas

Līga Pommere

(Pieaugušie)

(Bērni)

37.00

33.00

37.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Piedāvājam ekskursiju gan bērniem, gan vecākiem un katram ekskursijas cienītājam. Sajutīsim Tartu noskaņu, izstaigājot vecpilsētu un uz kopēju foto sapulcēsimies Vaksali tuneļos. Iespēja apmeklēt Tērbatas universitāti. Kas vēlēsies, varēs doties uz Igaunijas nacionālo muzeju, bet jaunākajai paaudzei varbūt aktuālāks būs AHAA zinātnes centrs.

  Apskatīt ceļojuma programmu 578,2 KB

  Tartu – kultūras galvaspilsēta

  Vispirms iepazīsimies ar Tartu izbraucot ar autobusu caur dažādiem pilsētas rajoniem un tā sajūtot pilsētas noskaņu un attīstību. Neliela pastaiga pa Tartu centru, iepazīstoties ar pilsētas vēsturi un šodienu. Aiziesim gan līdz senajai Tērbatas universitātei, gan piestāsim pie mūsdienīga veikala. Daudz un dažādi Tartu brīnumiņi. Redzēsim gan debesskrāpi – gliemežmāju, gan 2 ēkas kuras attiecīgi vienu sauc par blašķi, otru par kabatu. Tiksimies ar rakstniekiem Vildi un Vaildu

  Tartu Universitāte

  Viena no neapšaubāmākajām Tartu pērlēm ir Tartu Universitātes galvenā ēka – viens no izcilākajiem klasicisma arhitektūras paraugiem Igaunijā

  Ar Tartu Universitātes mākslas muzeja starpniecību un vietējo gidu apmeklēsim par Igaunijas klasicisma pērli uzskatīto aulu un bēniņu stāvā izvietoto bijušo karceri.

  Pusdienas

  Dosimies nobaudīt gardas pusdienas kādā no Tartu pilsētas krodziņiem

  Pāvila baznīca un Vaksali tilts

  Vai zini, kur Tartu var uzņemt Instagram cienīgas fotogrāfijas, kas liks iemirdzēties arī arhitektūras interesenta acīm? Par vienu no Tartu populārākajām fotografēšanas vietām ir kļuvuši skaistie tuneļi ar mājīgo apgaismojumu un plūstošajām formām, kas izbūvēti Riia–Vaksali ielas dzelzceļa viaduktam un tam blakus esošajam Vaksali tiltam. Gājēju tuneļu betona karkasi tika izstumti cauri dzelzceļa dambja uzbērumam. Tik sarežģīta tuneļu veidošanas tehnoloģija krustojumu atjaunošanā Igaunijā tika izmantota pirmo reizi. Nāc un uzņem savu labāko bildi un dalies ar to Instagram vietnē!

  IZVĒLES OBJEKTS

  Igaunijas Nacionālās muzejs

  Jaunais un Igaunijas lielākais muzejs aicina uz pastāvīgo izstādi “Tikšanās”, kas eksponē igauņu ikdienu gadu gaitā, kā arī ļauj iepazīt somugru tautu dzīvi pastāvīgajā izstādē “Urālu atbalss”. Muzeja pieredzi papildina dažādas pagaidu izstādes. Apmeklētājus gaida restorāns un muzeja veikals ar plašu preču klāstu.

   

  Zinātnes centrs AHAA

  Vēlies pārsteigt sevi? Zinātnes centrs AHHAA gan piedāvā zinātni, aizraujošas nodarbības, piedzīvojumus un noderīgas iemaņas, gan dod iespēju patīkami pavadīt laiku. Centrā atradīsi atraktīvu mācību vidi un iegūsi jaunas zināšanas. Lielākā daļa izstāžu veidotas pēc metodes “izmēģini pats”, kas nozīmē, ka visu varat paši izjust un izmēģināt, vienalga, vai tas ir planetārijs, skolas laboratorijas mācību materiāli, aizraujošas tehniskās iekārtas vai zinātnes teātris.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi