Gdaņska, Sopota vasaras ziedos

29.07 - 2.08.2024

vairāk nekā 10

Pilsētas, Daba, Kultūra, Piedzīvojumi

Sarmīte Eglīte

(Pieaugušie)

(Bērni)

385.00

365.00

385.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  No Mazūrijas ezeriem līdz kūrortpilsētām Baltijas jūras krastā. Saule, jūra, zivis no zvejnieku ciematiņiem līdz Hēlas pussalai.

  Apskatīt ceļojuma programmu 978,4 KB

  1. diena – 29. jūlijs, pirmdiena

  Izbraucam pl. 4:00 Smiltene, pl. 4:40 Valmiera, pl. 5:05 Liepa, pl. 5:20 Cēsis, pl. 6:00 Sigulda, pl. 7:45 Jugla, pl. 8:05 Rīga Virši DUS Satekles iela, pl. 8:35 Valdlauči.

  Brauciens cauri Lietuvai.

  Ziemeļpolijas pakalni un aleju ceļi. Pastaiga virs koku galotnēm poļu gaumē pa vēsturiskajiem Stančiku dzelzceļa tiltiem (augstākie tilti Polijā, kas pārvērsti par gājēju promenādēm augstu virs mežainas upītes ielejas).

  Goldapa līdz 1945. gadam ietilpa Austrumprūsijā un Otrajā pasaules karā smagi cieta. Taču mūsdienās tas ir vietēja mēroga tūrisma centrs ar sanatorijām un spa centriem, turklāt vienīgais veselības kūrorts šajā reģionā, kas pēdējā laikā strauji attīstās. Tiek uzskatīts, ka tajā ir tīrākais gaiss Polijā.

  Objekts, kuru vērts šeit apskatīt, ir Mazūrijas sālsūdens kondensēšanas tornis, ceturtais lielākais Polijā, kā arī Zdrój – pumpju istaba ar ārstnieciskajiem un minerālūdeņiem, kā arī sāls ala.

  Gižicko – pilsēta Polijas ziemeļaustrumos. Pilsētiņa biezu mežu apkaimē izvietojusies uz šauras zemes strēles starp ezeriem. Pilsētiņas ģerbonis simboliski ataino reģiona bagātību – zivis.

  Nakts Kentštinā.

  2. diena – 30. jūlijs, otrdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Pārbrauciens uz Gdaņsku.

  Gdaņska. Mūsdienās tā ir arī lielākā Polijas osta, kas izvietojusies netālu no Polijas likteņupes – Vislas – ietekas Gdaņskas līcī, bet tās vēsture sniedzas vairāk nekā 1000 gadu pagātnē, kad 997. gadā pie Motlavas tika izveidota tirgotāju pilsēta, kas laika gaitā kļuva bagāta, lepna un nozīmīga un kuras identitātē savijusies poļu, vācu un kašubu kultūra.

  Izbrauciens ar kuģīti pa Vislas upi.

  Sopota. Kūrortpilsēta pie Gdaņskas līča. Ziemeļu Montekarlo un garākais koka mols, kas sniedzas jūrā 516 m. Monciak gājēju zona, kas stiepjas paralēli pludmalei. Greizā māja (kas izskatās piedzērusies) celta stilā, kas atgādina spāņu arhitektu Antonio Gaudi.

  Nakts viesnīcā Gdaņskā.

  3. diena – 31. jūlijs, trešdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Izbraukuma ekskursija vai Gdaņskas izpēte individuāli.

  Hēlas pussala – 35 km gara strēle jūrā. Neliela atpūta, pastaigājoties pa zvejnieku ciematiņu. Iespēja apmeklēt roņu akvāriju un nobaudīt sviestā ceptu buti – flandru. Polijas Hēlā valda jūras smarža, vējš un vēsturiskās zvejnieku laiku noskaņas, ko visspilgtāk izjūtam tirdziņos, kur rindojas zivis un suvenīri, zivis un suvenīri un atkal zivis.

  Gdiņa – daļa no Trīspilsētas, kurā ietilpst arī Sopota un Gdaņska. Tā ir viena no jaunākajām pilsētām Polijā – pirms mazāk nekā 100 gadiem Gdiņa bija neliels zvejnieku ciematiņš. Labākais veids, kā iepazīt pilsētu, ir pastaiga, iepazīstot jūrasbraucēju atstāto mantojumu. Leģendārais Gdiņas jūras ceļš ir populārs tūristu vidū, tajā ir pat 300 gadus veci eksponāti. Lai ieraudzītu vislabāko skatu uz pilsētu, ir vērts uzbraukt stāvajā Akmens kalnā un baudīt panorāmu.

  Nakts viesnīcā Gdaņskā.

  4. diena – 1. augusts, ceturtdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Szymbark. Savdabīgais Kašubas novads, kurā vietējie runā citā poļu valodā, dzer paniņas, šņauc tabaku un ar cieņu valkā tautastērpus. Kašubu dzīve, sadzīve un ne tikai.. īpašais galds un māja, savas notis un jautrā mūzika…

  Malborkas pils – lielākā Vācu ordeņa pils Eiropā, ievērojams viduslaiku arhitektūras un vēstures piemineklis. Savā laikā tā kalpojusi par ordeņa lielmestra rezidenci. Pilī apskatāmas mestra un ordeņa brāļu telpas ar viduslaiku krāsnīm, flīzēm un mēbelēm, pils kapelas, saimniecības un palīgtelpas.

  Elblonga – senā Hanzas pilsēta Vislas grīvā ar restaurēto vecpilsētu, atjaunotajiem lepnajiem tirgotāju namiem un sv. Katrīnas baznīcu.

  Nakts viesnīcā Elblongā.

  5. diena – 2. augusts, piektdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Mājupceļš… Pusdienu pauze ceļmalas krodziņā.  Vēla atgriešanās Latvijā.

  Cenā iekļauts:

  • 4 naktis viesnīcā pa diviem cilvēkiem istabiņā;
  • brokastis naktsmītnēs;
  • viena sēdvieta tūrisma klases autobusā ceļojuma laikā;
  • grupas vadītāja (gida) pakalpojumi latviešu valodā;
  • ceļojuma plānošana, saskaņošana, organizēšana un informācijas sniegšana.

  Papildu izmaksas:

  • apdrošināšana – 5 EUR (sākot ar 65 gadu vecumu – 10 EUR). Virs 75 gadiem – individuāla cena;
  • Mazūrijas sālsūdens kondensēšanas tornis – 5 PLN no personas;
  • vietējais gids Gdaņskā – 5 EUR no personas;
  • izbraukums ar kuģīti pa Vislas upi – cena tiks precizēta;
  • Izbraukuma ekskursija uz Hēlas pussalu un Gdiņu – 25 EUR no personas
  • brauciens ar kuģīti uz Hēlas pussalu – 125 PLN pieaugušajiem, 105 PLN bērniem;
  • Sopotas koka mola apmeklējums – 10 PLN pieaugušajiem, 5 PLN bērniem;
  • Szymbark apmeklējums – 40 PLN no personas;
  • Malborkas pils apmeklējums – 90 PLN no personas;
  • personīgie izdevumi.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi