Atpūta pie Hevizas ezera

24.10 - 30.10.2024

vairāk nekā 10

SPA, Pludmale, Daba, Kultūra, Piedzīvojumi

Žanna Otersone

(Pieaugušie)

(Bērni)

515.00

500.00

515.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Dosimies pēc saules, atpūtas un piedzīvojumiem uz Ungāriju. Pa ceļam piestāsim Bratislavā – mazajā un skaistajā Slovākijas galvaspilsētā, kuras vēsture slēpj dažādas leģendas un nostāstus. Atpūtīsimies labākajā Ungārijas kūrortā – pie Hevizas ezera, kur ūdens temperatūra visu gadu ir +25–35°C. Tas izveidojies sena izdzisuša vulkāna krāterī, kas piepildīts ar karstu ūdeni no pazemes, un ir vienīgais aktīvais termālais ezers pasaulē. Dosimies ekskursijās, lai nesteidzīgi izgaršotu nepārspējamos ungāru vīnus Badačoņā, iepazītu Ungārijas skaisto galvaspilsētu pie Donavas – Budapeštu – un izbaudītu termālo avotu dziedinošo spēku, redzētu saules apspīdēto puštu un rudens iekrāsotus laukus, noraudzītos Ungārijas jūrā – Balatonā, iegūtu neaizmirstamu emociju un sajūtu gammu rudenī!

  Apskatīt ceļojuma programmu 1,3 MB

  1. diena – 24. oktobris, ceturtdiena

  Izbraucam pl. 4.00 no Smiltenes (Baznīcas laukums), 4.40 Valmieras (kultūras centra stāvlaukums), 5.20 Cēsīm (Jaunais tirgus laukums), 6.00 Siguldas (Circle K degvielas uzpildes stacija), 6.50 Juglas, 7.10 DUS Virši Satekle (Satekles iela 2), 7.30 Valdlaučiem.

  Brauciens cauri Lietuvai, Polijai. Pusdienu pauze Polijā.

  Naktsmājas Polijas/Čehijas pierobežā.

  2. diena – 25. oktobris, piektdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Pārbrauciens līdz Bratislavai.

  Bratislava – pilsēta pie triju valstu robežām. Maza, kompakta vecpilsēta, ko izstaigāt var dažās stundās. Pilsētas skaisto apkaimi veido Donavas krasti un Mazie Karpati, kuru pakājē tā atrodas. Lielisks skats paveras no Jaunā tilta, kur atrodas arī kosmosa kuģim līdzīgs restorāns un skatu laukums. Viens no galvenajiem pilsētas apskates objektiem ir Bratislavas pils, kas atrodas uz neliela kalna. No šejienes paveras skats ne tikai pār galvaspilsētu, bet arī Austriju, un labos laikapstākļos ir iespējams saskatīt pat Ungāriju.

  Ekskursija pa pilsētu vietējā gida pavadībā.

  Pusdienu pauze.

  Pārbrauciens līdz Hevizai. Uz šejieni brauc, lai izpeldētos pasaulē vislielākajā vulkāniskas izcelsmes termālajā ezerā. Ar savām ārstnieciskām īpašībām tas ir pazīstams jau no 17.gs. vidus. Izveidojies sena izdzisuša vulkāna krāterī, kas piepildīts ar karstu ūdeni no pazemes, Hevizas ezers ir vienīgais aktīvais termālais ezers pasaulē, kuram pēc izmēra un balneoloģiskajām īpašībām nav līdzīgu visā pasaulē! Ezerā aug ūdensrozes, neparastas formas un krāsas lotosi. Šos augus no Indijas atveda kāds zinātnieks botāniķis. Augi iedzīvojās, un laika gaitā ziedošie lotosi kļuva par savdabīgu Hevizas vizītkarti un ir attēloti arī pilsētas ģerbonī.

  Viesnīca Ungārijā, Hevizā.

  3. diena – 26. oktobris, sestdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Dienas pirmo pusi pavadīsim ārstnieciskajā Hevizas ezerā.

  Meža rezervāta ieskautā ezera platība ir 4,7 ha, tam ir piltuves forma un dziļums līdz 2 m. Tas viss kopā kūrortam nodrošina unikālu ārstniecisku klimatu. Karstais ūdens, kas nāk no avota uz ezera virsmu, te sadalās mazākās radiālās plūsmās, kas lēnām griežas pulksteņrādītāja virzienā. Pateicoties šai cirkulācijai, ūdens visā ezerā ir vienlīdz silts. Ezerā veidojas arī pretstraumes un tvaika mākoņi, ūdens regulāri pilnībā atjaunojas un vienmēr ir tīrs. Vasaras mēnešos ūdens temperatūra ir +33, +34 C, bet pat aukstākajos ziemas mēnešos tā nenoslīd zem +24 C.

  Pēcpusdienā piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā – Šumegas pils un bruņinieku turnīra apmeklējums.

  Šumegas pils – pats vecākais un labāk saglabājies XIII gadsimta ungāru cietoksnis – gaida apmeklētājus uz bruņinieku turnīru. Šeit sajutīsim leģendāro laiku atmosfēru. Cietokšņa muzejā apskatāma izstāde, kas veltīta vēsturiskajām kaujām, senajiem ieročiem, moku kambaris, kariešu muzejs un vaska figūru ekspozīcija. Pēc viduslaiku bruņinieku turnīra tūristiem būs iespēja nofotografēties ar bruņiniekiem un iegādāties suvenīrus ar bruņinieku simboliku.

  Kopīgas vakariņas pils pagrabos viduslaiku maltītes stilā, kur ēdiens jābauda ar rokām.

  Viesnīca Ungārijā, Hevizā.

  4. diena – 27. oktobris, svētdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Piedāvājam dienas pirmajā pusē doties izbraukuma ekskursijā – Tapolca, Badačoņa, Balatons!

  Tapolca. Tavarsbarlangas ala – unikāla 400 m gara pazemes ala un brauciens mazās laiviņās pa pazemes upi, pilsētas centrs un seno romiešu mākslīgi veidotais Malima ezers, Eiropā senākās ūdensdzirnavas, baroka stilā celtā Svētā aka, bronzas skulptūra Mazā princese.

  Badačoņa – viens no slavenākajiem valsts vīna darīšanas reģioniem, kuru dažkārt sauc arī par Ungārijas vīna provinci. Šeit atrodamas populārākās vīna šķirnes. Netālu no pilsētas bazalta kalna dienvidu nogāzē atrodas neskaitāmi vīna restorāni un pagrabi, kur degustēsim lieliskos reģiona vīnus. Kopīgas pusdienas un Badačoņas vīnu degustācija.

  Tihaņas pussala sadala Balatonu divās daļās. Benediktiešu mūku abatija, kolorītās zvejnieku mājiņas, muzeji, suvenīru veikaliņi, apbrīnojams skats uz Balatonu, kā arī pussalas neparastais klusums atstās neaizmirstamu iespaidu. Pagājušā gadsimta sākumā Balatona piekraste bija populāra kā ārstnieciskais kūrorts. Un galvenokārt nevis lai ārstētu kādas atsevišķas slimības, bet vispārējai garīgai rehabilitācijai cilvēkam, kurš noguris no civilizācijas. Brīnumaina daba, vulkāniskie ieži, putnu balsis, ziedu smarža un reibinoša vīna malks.

  Pēcpusdienā pelde ārstnieciskajā Hevizas ezerā.

  Termālā ezera dibenu biezā slānī klāj dūņas ar izcilām dziednieciskām īpašībām. Dūņu bakterialā flora izdala vājus antibiotiķus, tādēļ ezera ūdenī nav patogēnu mikroorganismu. Interesanti atzīmēt, ka sēram, ogļskābajai gāzei un radonam, ar ko ir tik bagāti Hevizas ezera ūdeņi, ir svarīga loma skeletomuskulārās sistēmas slimību ārstēšanā, arī reimatisku un ginekoloģisku slimību, venozās asinsrites traucējumu, nervu iekaisumu ārstēšanā, tāpat pēcoperāciju rehabilitācijas periodā.

  Viesnīca Ungārijā, Hevizā.

  5. diena – 28. oktobris, pirmdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā uz Budapeštu!

  Budapešta – “Parīze pie Donavas” – tā šo pilsētu sauc tūristi un ieceļotāji, savukārt Budapeštas iedzīvotāji to kautrīgi dēvē par Ungārijas sirdi. Burvīgi, izsmalcināti tilti, paugurainā Buda, trauksmainā un dzīvīgā Pešta un Donava!

  Pilsētas apskates ekskursija ar vietējo gidu.

  Pēcpusdienā brīvais laiks un iespēja pastaigāties pa Vaci gājēju ielu un izbraukt ar kuģīti pa Donavu. Vai doties par papildu samaksu uz Sečeni ūdens parku. Tur gaida atrakcijas, ūdens kalniņi, burbuļvannas un daudzas dažādas izklaides!

  Viesnīca Ungārijā, Hevizā.

  6. diena – 29. oktobris, otrdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Turpinām peldi ārstnieciskajā Hevizas ezerā.

  Pusdienlaikā sākam ceļu mājup. Pārbrauciens līdz Čenstohovai ar veikala TESCO apmeklējumu Čehijā.

  Viesnīca Čenstohovā, Polijā.

  7. diena – 30. oktobris, trešdiena

  Brokastis viesnīcā.

  Pusdienu pauze kādā kafejnīcā.

  Mājupceļš – pilns iespaidu un jauku emociju…

  Papildu izmaksas:

  • apdrošināšana – 7 EUR (sākot ar 65 gadu vecumu – 14 EUR). Virs 75 gadiem – individuāla cena;
  • pilsētas nodoklis Čehijā – 1,5 EUR no personas;
  • pilsētas nodoklis Hevizā – 7,20 EUR no pieaugušā;
  • vietējais gids Bratislavā – 5 EUR no personas;
  • vakariņas viesnīcā Hevizā – 8,50 EUR no personas katru vakaru pēc izvēles;
  • Hevizas ezera abonements uz 4 dienām, 10 stundas ~13 000 HUF (~35 EUR) + depozīts par rokassprādzi ar čipu ~2000 HUF. Sīkāka informācija par cenām un piedāvājumu – https://www.heviz.hu/en/lake-heviz/lake-bath-opening-hours-prices;
  • *ekskursija uz Šumegas pili un vakariņas ~55 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam ~40 EUR; bērniem līdz 17 gadiem ~50 EUR;
  • *izbraukuma ekskursija – Tapolca, Badačoņa, Balatons – 45 EUR no personas, 30 EUR bērniem;
  • *izbraukuma ekskursija uz Budapeštu – 45 EUR no personas, 30 EUR bērniem;
  • Sečeņi baseini – 26 EUR/24 EUR pers. (pēc izvēles);
  • personīgie izdevumi.

  * Izbraukuma ekskursijas notiek, ja ir vismaz 20 braucēji!

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi