Vidusjūras pērle – Kipra. Pārgājiens gar jūru un kalnos

1.11 - 8.11.2023

0

Daba

Līga Zušmane

(Pieaugušie)

(Bērni)

745.00

745.00

Ceļojums izpirkts!

  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Kipras sala tiek dēvēta par Vidusjūras pērli. Tā ir viena no maģiskākajām vietām Vidusjūrā. Sākot ar lieliskiem laikapstākļiem, dabu, interesantu vēsturi, vēstures pieminekļu dažādību un beidzot ar kultūras tradīcijām. Šī ir saulainākā no Vidusjūras salām –  gadā ir apmēram 340 saulainas dienas. Sala ir sadalīta divās daļās. Pasaulē atzītā salas dienvidu daļa ir iekļauta Eiropas Savienībā, tur galvenokārt dzīvo Kipras grieķi. Savukārt Kipras ziemeļu daļa ir pasaulē neatzīta valsts, tur pamatā dzīvo Kipras turki. Pārgājiens notiks pārsvarā dienviddaļā, bet nedaudz pastaigāsim arī pa turku apdzīvoto Ziemeļkipu. Maršruts plānots tā, lai būtu iespēja gan uzkāpt Kipras augstākajā virsotnē – Olimpa kalnā, gan iepazīties ar senākajām, jau Bībelē pieminētām vietām, izstaigāt skaistās piekrastes takas, redzēt Afrodītes vietas, paiet pa vīna taku, peldēties Koraļļu līcī un arī citur. Iesim un baudīsim Kipras sauli!

  Apskatīt ceļojuma programmu 1,4 MB

  1. diena – 1. novembris, trešdiena

  Tikšanās Rīgas lidostā (iepretim 32. galdiņam) pl. 5.15.

  Pl. 7.15 izlidošana no Rīgas ar airBaltic reisu. Pl. 11.15 ielidošana Kiprā. Iekārtošanās naktsmītnē uz 7 naktīm.

  • Neliels 2 stundu iepazīšanās pārgājiens. Iepazīsimies gan cits ar citu, gan Pafas (Pafos) pilsētas piekrasti un apkārtni.
  • Atpūta pēc pārbrauciena.
  • Romantiska vakara pastaiga gar Pafas piekrasti un vēl viss kas pa ceļam.

  2. diena – 2. novembris, ceturtdiena

  Pārgājiens no Koraļļu līča līdz Jūras alai.

  • 12 km gara apļveida taka Peijas (Peyia) tuvumā Pafosā. Parasti tas tiek uzskatīts par vieglu maršrutu, tā veikšana vidēji aizņem 3–4 h. Šī ir populāra pārgājienu taka, taču iespējams baudīt arī vientulību.

  Brauciens ar sabiedrisko transportu turp, varbūt arī atpakaļ.

  3. diena – 3. novembris, piektdiena

  Pārgājiens Vīna taka: Pano Panagia Chrysoroyiatissa klosteris

  • Izpētīsim Pafosas apkārtnē 10,5 km garo apļveida taku netālu no Pano Panagia. Tā tiek uzskatīta par vidēji sarežģītu maršrutu, tās veikšana aizņem vidēji 4 h . Taka ved cauri vīna dārziem, plašs skats uz augstajiem Troodosas kalniem un garām Profitis Ilias baznīcai un Chrysoroyiatissa klosterim. Labākais laiks, kad apmeklēt šo taku, ir no aprīļa līdz decembrim.

  Transfērs uz un no – 20 eiro, ja būs 15 braucēji/gājēji pa Vīna taku

  4. diena – 4. novembris, sestdiena

  Jūras klinšu krasta pārgājiens – Pissouri taka

  • 10 km gara taka netālu no Pissouri Limasolā. Parasti to uzskata par vidēji sarežģītu maršrutu, kura veikšana vidēji aizņem 4 h. Ļoti skaists maršruts Kipras dienvidos iespaidīgā baltā noskaņā, pateicoties kaļķakmens veidojumu klātbūtnei. Vertikālās baltās klintis veido mežonīgu ainavu ar skaistu skatu uz ūdeņiem, bet to slāņi rada iespaidu, ka ir uzbūvēta dabiska siena ar skatu uz jūru. Takas sākas no Pissouri pludmales un virzās uz rietumiem, no kurienes tā atgriežas sākuma punktā.

  Brauciens ar sabiedrisko transportu turp un atpakaļ.

  5. diena – 5. novembris, svētdiena

  Pārgājiens kalnos – Lysos – Olimpa kalns – Zacharia – Kios

  • Izbaudiet šo 14 km garo cilpas taku netālu no Lysos. Parasti tiek uzskatīts par vidēji sarežģītu maršrutu, un tā veikšana aizņem vidēji 4,5h. Apļveida maršruts Pafas rajona kalnainajā lauku apvidū, kas sākas no Lysos ciemata un ved uz Zacharia un Kios. Skaisti panorāmas skati uz apkārtējiem paugurainajiem apvidiem. Sekos pārbrauciens uz Olimpa kalna pakāji un
  • kāpiens Olimpa kalnā (1952 m augsta virsotne Kipras salā).

  Transfērs turpu/šurpu 30 eiro, ja būs 15 braucēji/gājēji.

  6. diena – 6. novembris, pirmdiena

  Atpūtas diena

  • pie jūras un/vai pastaiga Pafā pēc pašu izvēles. Viss par sauli, smiltīm un jūru. Senajos laikos bija divas Pafas: Jaunā un Vecā. Mūsdienās apdzīvota ir Jaunā. Tiek uzskatīts, ka netālu no Vecās piedzima Afrodīte. Pateicoties šim mītam, Pafa kļuva par populārāko un nozīmīgāko Afrodītes kulta vietu senajā pasaulē. Gan grieķu, gan romiešu laikos tur bija salas galvaspilsēta.

  7. diena – 7. novembris, otrdiena

  Pārgājiena pastaiga Nikosijā, Kipras galvaspilsētā.

  • Šī ir pasaulē vienīgā galvaspilsēta, kas sadalīta divās daļās. Tā vienlaikus ir galvaspilsēta Kipras Grieķijas Republikai un Ziemeļkipras Turcijas Republikai. Senajā pilsētā Nikosijā var apskatīsim Selima mošeju (iepriekš Sv. Sofijas katedrāle), Buyuk Han (Lielo karavānseraju), Venēcijas kolonnu un Kirēnijas vārtus. Vietējie iedzīvotāji, kā arī Ziemeļkipras viesi, kas ir Eiropas pilsoņi, var šķērsot Nikosijas Zaļās līnijas robežvārtus. Līdzi pase (ID nederēs).

  Transfērs turpu/šurpu 30 eiro, ja būs 15 braucēji/gājēji.

  8. diena – 8. novembris, trešdiena

  Lidojums Larnaka–Rīga.

  • 08:00 izbraucam uz lidostu. Atvadas no Kipras, jo laiks doties mājās!
  • 11.55 lidojums no Kipras, pl.16.15 ielidošana Rīgas lidostā.

  Papildu izmaksas:

  • ceļojuma/veselības apdrošināšana – tiks precizēts (pēc 65 gadu vecuma – individuāla cena); ieteikums nokārtot Eiropas bezmaksas apdrošināšanu (EVAK);
  • sabiedriskais transports 1,50 eiro/1brauciens;
  • transfērs uz/no pārgājieniem ārpus Pafas – no 20 līdz 30 eiro;
  • ieejas biļetes apskates vietās pēc izvēles (zoodārzā, ūdensparkā u.c.);
  • brokastis apartamentos līdz 8 eiro (jārezervē iepriekš);
  • pusdienas un/vai vakariņas līdz 20 eiro;
  • transfērs no VIDZEMES pilsētām – Cēsīm, Valmieras, Smiltenes – uz lidostu un atpakaļ no tās – 20 eiro no personas vienā virzienā vai 35 eiro, uzreiz apmaksājot abus virzienus.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi