Sorento un Amalfi krasts. Kapri, Neapole un Pompeji

20.08 - 24.08.2024

vairāk nekā 10

Kultūra, Pilsētas

Līga Pommere

(Pieaugušie)

(Bērni)

910.00

876.00

910.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Itālijas dvēsele esot ieraugāma tieši tās dienvidos, tāpēc, aizmirstot par Latvijas rudens drēgnumu, nelielā grupiņā dosimies baudīt to Itālijas daļu, kura tik bieži tiek apdziedāta dziesmās, skatāma romantisku kino kadros, iedvesmojusi rakstniekus un mūziķus un kur izgaršojamas spilgtas un klasiskas itāļu virtuves garšas.

  Šī brauciena galvenās Kampānijas reģiona “zvaigznes” būs Tirēnu jūras apskalotā Amalfi piekraste, dienvidnieciskā šarma piepildītā Sorento, gleznainā, pastkartīšu cienīgā Kapri sala un vēstures pielietās Pompejas. Šīm vietām piemīt dienvidnieciskās dzīves vieglums un klasisks Itālijas šarms, ko vēl vairāk paspilgtina neparasti skaistie jūras krasti, citronu dārzi, 1000 līkumu ceļi un fakts par mūžīgu vērtību klātesamību. Un ne jau velti UNESCO mantojuma sarakstā iekļautas gan minētās vietas, gan picu cepšanas tradīcijas. Itāliskas viesmīlības gaisotnes un kņadas piepildītās kafejnīcās un krodziņos nogaršosim izslavēto citronu liķieri “Limoncello”, zupu “Minestrone”, sierus “Mozzarella Buffalo” un “Burrata” un noteikti Neapolē dzimušo picu “Margherita”. Pievienojies, jo, atbraukušam mājās lasot Aksela Muntes Stāstu par Sanmikelu”, acu priekšā būs īstas, ne vairs iedomātas Kapri bildes!

  Apskatīt ceļojuma programmu 1,4 MB

  1. diena – otrdiena, 20. augusts

  Tikšanās Rīgas lidostā pl. 05.30 pretī airBaltic” reģistrācijas galdam.

  Pl. 07.20 izlidošana no Rīgas uz Neapoli. Ielidošana Neapolē pl. 09.25.

  • Iepazīšanās ar Kampānijas galvaspilsētu Neapoli. Dosimies pastaigā pa Umberto bulvāri, aplūkojot Umberto galeriju, līdz pilsētas centrālajam laukumam – Piazza del Plebiscito. San Francesco di Paola majestātiskā baznīca, karaļa pils un senā opera. Latīņu kvartāls un Jaunā pils.
  • Pusdienas pēc pašu izvēles Neapolē
  • Sorento – pilsēta ar raksturīgo vakara kņadu, raibu raibajiem un viesmīlīgajiem veikaliņiem, kafejnīcām un tavernām. To visu papildina Neapoles līča ugunis un naksnīgo debesu klātais Vezuvs.

  Iekārtošanās viesnīcā “Ulisse Deluxe Hostel***” Sorento uz 3 naktīm.

  2. diena – trešdiena, 21. augusts

  Brokastis viesnīcā.

  Pēc izvēles brīva diena citronu pilsētā Sorento un tās pludmalē vai došanās ekskursijā:

  • Amalfi krasts ir viens no Eiropas iekārojamākajiem un romantiskākajiem ceļojumu galamērķiem, kas valdzina ceļotājus kopš senatnes. Mūsdienās šis “ceļš ar 1000 līkumiem” apliecas ap augstām klintīm, vijas starp aizām, garām olīvkoku un citronkoku audzēm, ciematiem ar balti krāsotiem namiem. Turklāt ne mirkli no redzesloka nepazūd dzirkstoši zilā jūra tālu lejā. Ainaviskā piekraste, ko kā pērles rotā uz klintīm izvietotās pilsētiņas, pelnīti ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā.
  • Pozitano ir viena no pazīstamākajām Amalfi piekrastes vietām ar gleznainām kāpnēm, balinātām mājām, kas arhitektoniski atkārto kalna dabisko gaitu un veido elpu aizraujošu vertikālu ainavu. Tā ir slavena ar prasmīgu roku darinātām ādas sandalēm un kokvilnas/lina apģērbiem, ar skaistajām 19.–20.gs. ēkām Vidusjūras stilā un pastkartes cienīgām ainavām uz galvenās baznīcas flīžu kupola un Li Galli salu fona.
  • Amalfi pilsēta, kas atrodas Valle dei Mulini grīvā un devusi savu nosaukumu visai gleznainajai piekrastei. Tā izskatās kā baltu māju čupiņa, kas pielipusi pie klints. Viena ar otru tās savienotas ar segtām alejām un kāpnēm. Te apskatīsim skaisto Sv. Andreja katedrāli ar iespaidīgajām kāpnēm, arābu–normāņu stila zvanu torni un burvīgo Paradīzes klosteri.
  • Ravello (iekļauta tikai braucienā ar vietējo autobusiņu) – pilsēta, ko slavēja itāļu dzejnieks Bokačo savā Dekameronā”. Tā bija iedvesmas avots arī Rihardam Vāgneram, kurš iztēlojās Klingsoras maģiskos dārzus tieši tādus, kādi ir Villa Rufolo” dārzi. Baznīcas, no kurām daudzas ir celtas viduslaikos, senās pilis un muižnieku savrupmājas pastāv līdzās mūsdienu ēkām. Skats, ko var baudīt no Villa Cimbrone Belvedere”, ir patiešām satriecošs un noteikti viens no slavenākajiem pasaulē!

  Pēc izvēles:

  • dienas ekskursija (8 h) ar vietējo autobusiņu un gidu angļu/krievu valodā, cena 90 EUR vienai personai, neiekļaujot ieejas biļetes apskates objektos (jāpiesakās un jāsamaksā līdz 05.06.2027.)

  vai

  dienas izbrauciens ar grupas vadītāju un ar sabiedrisko transportu uz Pozitano un Amalfi. Cena 25 EUR vienai personai + sabiedriskā transporta biļetes + ieejas biļetes apskates objektos pēc izvēles

  3. diena – ceturtdiena, 22. augusts

  Brokastis viesnīcā. Došanās uz Pompejiem ar vilcienu.

  Pompeji pilsēta, kas 79. gadā tika iznīcināta Vezuva izvirduma laikā. Toreiz to pārklāja 7 m bieza pelnu kārta, tāpēc arheologu atraktā pilsēta saglabājusies praktiski neskarta. Tā atkal tika atklāta 1748. gadā un cauri gadsimtiem pamazām attīrīta, lai mūsdienās dotu spilgtu priekšstatu par romiešu dzīvi un pasaules uztveri mūsu ēras 1. gadsimtā. Pompeji iekļauti UNESCO sarakstā. Lai pilnībā un bez steigas izpētītu pilsētu un 40 tajā esošos apskates objektus, nepieciešamas vismaz 5 stundas.

  Pēc izvēles:

  • dienas ekskursija (8 h) ar vietējo autobusiņu un gidu (angļu/krievu valodā) uz Popmpejiem un Vezuva krāteri, cena 130 EUR vienai personai, iekļaujot ieejas biļetes apskates objektos (jāpiesakās un jāsamaksā līdz 05.06.2027.);

  vai

  • dienas izbrauciens ar grupas vadītāju un ar sabiedrisko transportu uz Pompejiem. Cena vienai personai 35 EUR (ieskaitot ieejas biļeti) + vilciena biļete apmēram 7 EUR viens virziens.

  4. diena – piektdiena, 23. augsts

  Brokastis viesnīcā. Došanās uz Kapri salu ar kuģīti (30 min).

  • Kapri – sala, kas daudziem asociējas ar romantisko “Stāstu par Sanmikelu”. Tajā ārsts un rakstnieks Aksels Munte vēsta, kā, klejojot pa pasauli laimes meklējumos, piestājis tieši Kapri salā, kur beidzot radis piepildījumu. Iedvesmu te smēlusies arī Zenta Mauriņa. Sala pazīstama ar pasaulslaveniem skatiem, pasakainām pludmalēm un noslēpumainām grotām. Gleznainās piekrastes ainavas ir viens no iemesliem, kāpēc šajā salā savulaik atpūtušies pat Romas imperatori. Dosimies ar vietējo busu gan uz Kapri, gan Anakapri, paviesosimies Sanmikelā, kur dzīvojis un rakstījis Aksels Munte, un apmeklēsim augstāko salas punktu Monte Solaro (589 m v.j.l.). Kapri sala lepojas arī ar saviem īpašajiem ēdieniem – ravioli “Caprese” un “Torta Caprese”.

  Vakarā ar prāmi dodamies no Kapri uz Neapoli (brauciens apmēram 2 stundas). Nakts viesnīcā Neapolē.

  5. diena – sestdiena, 24. augusts

  Brokastis viesnīcā. Ap pl. 7.30 dodamies ar sabiedrisko transportu uz Neapoles lidostu. Atvadas no Itālijas. Ar patīkamām emocijām un Itālijas saules piepildīti dodamies mājup.

  Lidojums Neapole–Rīga 10.15–14.10.

  • ceļojuma apdrošināšana (cena tiks precizēta);
  • transfērs no VIDZEMES pilsētām (ja nepieciešams) Cēsīm, Valmieras, Siguldas, Smiltenes – uz lidostu un atpakaļ no tās, 20 EUR vienai personai vienā virzienā vai 35 EUR abos virzienos, ja pakalpojuma piesakās vismaz 7 cilvēki no grupas,
  • pilsētas tūrisma nodoklis 2 EUR Sorento un 3 EUR Neapolē vienai personai par katru nakti, kas jāmaksā uz vietas, reģistrējoties viesnīcā;
  • piemaksa par vienvietīgu numuriņu 244 EUR;
  • ieejas biļetes apskates vietās (vienai personai): Pompeji 22 EUR; Zilās grotas apmeklējums 15 EUR; krēslu pacēlājs uz Monte Solaro 15 EUR abos virzienos; A. Muntes villa “San Michele” Kapri salā 10 EUR, senās ūdensdzirnavas Amalfi 5 EUR;
  • ekskursijas, kuras kā izvēles iespēja minētas aprakstā;
  • bagāžas glabātava Kapri apmēram 5 EUR;
  • autobusiņš pa Kapri salu apm. 20 EUR;
  • brauciens no ostas līdz naktsmītnei Neapolē ar Taxibus 20EUR;
  • vietējais sabiedriskais transports;
  • servisa maksājumi personālam;
  • ēšanas izdevumi (izņemot brokastis viesnīcā) un personīgie izdevumi.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi