Melnkalnes mozaīka

1.05 - 8.05.2024

0

Daba, Pludmale, Kultūra

Žanna Otersone

(Pieaugušie)

(Bērni)

820.00

820.00

Ceļojums izpirkts!

  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Melnkalne – neliela valsts Balkānu reģionā, ko apskalo Adrijas jūra. Tūristus Melnkalne vilina ar dabas daudzveidību un augstiem kalniem. Šeit atradīsiet arī pasaulē otro augstāko kanjonu (Taras upes), fantastisko Kotoras līci, burvīgas pludmales un dzidru Adrijas jūras ūdeni, neskaitāmas senas pilsētiņas un, protams, melnkalniešu viesmīlību. Redzēsim brīnumaino Ostrogas klosteri, kas ir trešā lielākā kristiešu svētvieta pasaulē. Katrs var atrast sev tīkamu nodarbi – meklēt princesi viduslaiku pilīs, romantisko viduslaiku pilsētiņu labirintos kaulēties ar ielu tirgotājiem vai ar baudu ieturēt maltīti vietējā restorānā. Melnkalne nekad neļauj vilties!

  Apskatīt ceļojuma programmu 1,3 MB

  1. diena –trešdiena, 1. maijs

  Tikšanās Rīgas lidostā (iepretim airBaltic reģistrācijas galdiņiem) pl. 5.00. Izlidošana 7.15, ielidošana Tivatā pl. 8.55.

  Pārbrauciens līdz Budvai ar autobusu apmēram 1 stunda, pirmā iepazīšanās ar pilsētu. Iekārtošanās viesnīcā “Budvanska Rivijera” netālu no Budvas. Tur pavadīsim visas naktis.

  Brīvs vakars individuālām pastaigām gar Adrijas jūru un atpūtai pludmalē.

  Vakariņas viesnīcā.

  2. diena –ceturtdiena, 2. maijs

  Brokastis viesnīcā.

  ATPŪTA PIE JŪRAS VAI IZBRAUKUMA EKSKURSIJA – 40 EUR/PERS.

  Lovčena kalnā ceļš ved pa serpentīnu līdz pat 1660 m augstumam. Kalnā uzbūvēts valdnieka un dzejnieka Ņegoša mauzolejs (pasaulē augstākais!), kas līdz pat mūsdienām melnkalniešiem ir nacionālās neatkarības simbols.

  Cetiņe – senā, karaliskā Melnkalnes galvaspilsēta, valsts prezidenta oficiālās rezidences vieta. Mūsdienās viena no tūristu visapmeklētākajām pilsētām Melnkalnē. Tā lepojas ar bagātīgu vēsturisko mantojumu, kas apskatāms Etnogrāfiskajā muzejā.

  Ostrogas klosteris – trešais visapmeklētākais kristiešu galamērķis pasaulē un Balkānu pareizticīgās baznīcas lepnums. Klosteri 17.gs. nodibinājis Hercegovinas metropolīts Vasilije (Basil), kurš pēc nāves tika iecelts svēto kārtā un apglabāts baznīcā alā augstu kalnos. Vasilije veiktie darbi tika novērtēti kā brīnumaini. Par brīnumu uzskatāms arī klintī izcirstais Ostrogas klosteris. Tas sastāv no divām daļām – augšpusē izvietotās baznīcas (17.gs.), kas veltīta Svētajam Krustam, un nedaudz zemāk esošās apakšējās baznīcas (18.gs.), kas veltīta Jaunavai Marijai.

  Vakariņas viesnīcā.

  3. diena – piektdiena, 3. maijs

  Brokastis viesnīcā.

  ATPŪTA PIE JŪRAS VAI IZBRAUKUMA EKSKURSIJA – 45 EUR/PERS uz Durmitora Nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Parkā ir Taras upes kanjons – dziļākais Eiropā un otrs lielākais pasaulē – 1300 m.

  Piedāvājam iespēju izbaudīt skaistas ainavas Taras upes līkumos un krācēs, neaizmirstamas emocijas gūt raftinga nobraucienā ar laivām. Tie, kuri negrib piedalīties raftingā, var apmeklēt gleznaino ledāju Melno ezeru Durmitorā.

  Brauciens gar Moračas upes kanjonu. 1252. gadā upes ielejā dibinātais Moračas klosteris ļaus ieskatīties 16.gs. freskās.

   

  VAKARIŅAS NACIONĀLAJĀ KRODZIŅĀ UN BALLĪTE! (Vakariņu cena – aptuveni 25–30 EUR/pers.)

  4. diena – sestdiena, 4. maijs

  Brokastis viesnīcā. viesnīcā.

  ATPŪTA PIE ADRIJAS JŪRAS vai individuāls izbrauciens uz Budvu.

  Vakariņas viesnīcā.

  5. diena –svētdiena, 5. maijs

  Brokastis viesnīcā.

  ATPŪTA PIE ADRIJAS JŪRAS VAI IZBRAUKUMA EKSKURSIJA UZ KOTORU – 45 EUR/PERS.

  Kotoras vecpilsēta (UNESCO) – izsenis slavens politiskais, tirdzniecības un kultūras centrs ar izcilu flotes vēsturi, slavenu ostu, noskaņām bagātu vecpilsētu aiz nocietinājuma vaļņiem.

  Brauciens ar kuģīti pa vienu no Eiropā gleznainākajiem līčiem – “Balkānu fjordu”. Redzēsim Gospa od Škrpjela (Dievmāte uz klints), kas, iespējams, ir vienīgā mākslīgi būvētā sala Adrijas jūrā.

  Saskaņā ar leģendu tā tika uzbūvēta pēc dziedinošās Dievmātes ikonas atrašanas. 200 gadu garumā izveidojās savdabīgs plato, uz kura tika uzbūvēta baznīca. Interesantā Perasta – vēsturiskā jūrnieku un kapteiņu pilsēta, kas saglabājusies nemainīgā izskatā kopš 17.gs.

  Prošuto un siera baudīšana Njegušā (par papildus samaksu ~7 EUR).

  Vakariņas viesnīcā.

  6. diena –pirmdiena, 6. maijs

  Brokastis viesnīcā.

  ATPŪTA PIE JŪRAS VAI IZBRAUKUMA EKSKURSIJA UZ LIPAS ALĀM – 30 EUR/PERS.

  Krāšņās stalaktītu un stalagmītu Lipas alas ir ne tikai lielākās Melnkalnē, bet arī viens no populārākajiem dabas objektiem.

  Nogaršosim vietējo vīnu degustācijā privātā vīna darītavā, izgaršojot un iepazīstot Melnkalnes vīnu buķeti. Kalnu ieskautais Skadaras ezera Nacionālais parks radījis īstu putnu paradīzi, kur ligzdas vij vairāk nekā 260 putnu sugas, ieskaitot Dalmācijas pelikānus. Braucot ar kuģīti, vērosim zvejnieku ciematiņus ezera krastā, Lesendro cietoksni, Kom klosteri, baudīsim harmoniskas ainavas un klausīsimies viļņu šalkoņā.

  Vakariņas viesnīcā.

  7. diena – otrdiena, 7. maijs

  Brokastis viesnīcā.

  ATPŪTA PIE ADRIJAS JŪRAS.

  Vakariņas viesnīcā.

  8. diena –trešdiena, 8.maijs

  Brokastis viesnīcā. Transfērs uz Tivatas lidostu.

  Izlidošana no Tivatas pl. 9.45, ielidošana Rīgā pl. 13.25

  • apdrošināšana – apmēram 2 EUR dienā, sākot ar 65 gadu vecumu – individuālā cena;
  • tūrisma nodoklis Budvā – 1,50 EUR par nakti vienai personai jeb 10,50 EUR par visu uzturēšanās laiku;
  • izbraukuma ekskursijas atbilstoši aprakstā norādītajam (tiks nodrošinātas, ja pieteiksies vismaz 20 cilvēku);
  • ekskursija pa Budvu ar vietējo gidu – 5 EUR/pers.;
  • nacionālās vakariņas – ~25–30 EUR/pers.;
  • Etnogrāfiskais muzejs – 4 EUR/pers.;
  • prošuto un siera degustācija – ~7–9 EUR/pers.;
  • Lipas alas – 14 EUR/pers., 8 EUR/pers. līdz 15 g.v.;
  • vīna degustācija, uzkodas – 15 EUR/pers., 8 EUR/bērniem;
  • brauciens ar kuģīti, pusdienas, Skadaras nacionālā parka ieejas maksa – 25 EUR/pers.;
  • personīgie izdevumi.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi