Madride un Toledo. Ekspedīcija.

2.10 - 8.10.2023

0

Kultūra

Grigorijs Salnits

(Pieaugušie)

(Bērni)

850.00

850.00

Ceļojums izpirkts!

  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Sen jau Spānija mūs vilina – ar krāsām un garšām, ar tās bagāto vēsturi, ar saviem kaislību virpuļiem, kā arī ar pārsteidzošu mākslu. Spānijas iedzīvotājiem asinīs rakstīta cīņa, īpašā cieņā ir nāve, bet viņi arī zina, ka dzīve ir jābauda! Napoleons viņus nevarēja iekarot, savulaik pati Spānija valdīja pār pusi zemeslodes, arī pasaules kari Spāniju neskāra… Un beidzot laiks iepazīties tuvāk! Ar ko sākt? Šoreiz apciemosim divas nozīmīgas pilsētas: karalisko, majestātisko, grezno Madridi, kā arī senatnīgo un vēsturiski tik nozīmīgo Toledo. Pirmā pazīstama jau no agrīnajiem viduslaikiem, bet 1561. gadā tā kļuva par apvienotās Spānijas galvaspilsētu. Savukārt Madrides vecākā māsa Toledo atceras gan ķeltus, gan romiešus, gan arī vestgotus un arābus. Šeit saglabājusies viduslaiku apbūve, šeit atrodas Eiropas senākā sinagoga, tur vairākus gadus dzīvojis un strādājis izcilais un savdabīgais mākslinieks El Greko

  Apskatīt ceļojuma programmu 1,8 MB

  1. diena – pirmdiena, 2. oktobris

  Tikšanās Rīgas lidostā (iepretim 32. reģistrācijas galdiņam) pl. 11.10.

  Lidojums (Rīga–Madride) pl. 13.20 Ielidošana Madridē pl. 16.20.

  Ar vilcienu vai autobusu nokļūsim līdz pilsētas centram un iekārtosimies viesnīcā.

  Pastaiga pa Madridi un vakariņas.

  2. diena – otrdiena, 3. oktobris

  Brokastis pēc katra paša izvēles

  Turpinām iepazīt Madridi.

  • Rītu sāksim ar Karaļu pili un Almudenas katedrāli, kā arī netālu esošo musulmaņu sienu.
  • Turpināsim ar slaveniem laukumiem – Saules vārtiem (Puertadel Sol), Lielo laukumu (Placa Mayor), kā arī GrandVia, Kibeles strūklaku.
  • Ielūkosimies Madrides slavenajā tirgū San Migel, galvaspilsētas kulinārijas centrā, kurā iepērkas arī slaveni Madrides šefpavāri.
  • Lai vēl labāk sajustu pilsētas mozaīku, noslēgsim dienu pie ēģiptiešiem dievietes Izīdas templī.

  Nakts viesnīcā Madridē

  3. diena – trešdiena, 4. oktobris

  Brokastis pēc katra paša izvēles.

  Muzeju diena!

  Spānijas klimats un gaiss rada īpašu attieksmi pret krāsām, savukārt vēstures virpuļi un ticība piedāvā māksliniekiem sižetu izvēli un savdabīgu pasaules uztveri. Tas viss kopā veidojis unikālo un iespaidīgo Spānijas mākslu. Madridē atrodas pasaulslaveni muzeji, kuros savāktas un eksponētas neiedomājamu šedevru kolekcijas.

  • Prado, Karalienes Sofijas mākslas centrs vai Tissena-Bornemissas muzejs – kuru izvēlēties no šīm trim, ko sauc par Madrides Zelta trijstūri? Vai doties unikālajā Amerikas muzejā, kur glabājas vienreizējas pirmskolumba civilizāciju kolekcijas?
  • Dienas noslēgumam, ķermeņa, gara un prāta atpūtai – ainavisks parks Buen Retiro un tā slavenā un pārsteidzošā Kristālu pils.

  Nakts viesnīcā Madridē

  4. diena – ceturtdiena, 5. oktobris

  Brokastis pēc katra paša izvēles.

  Spānijas Zelta laikmets sākas 16. gadsimtā ar Kastīlijas un Leonas apvienošanos. Rekonkista, veiksmīgās ģeogrāfiskās ekspedīcijas, dinastiskās laulības – tā visa rezultātā Spānijas monarhi valdīja pār teritorijām, virs kurām nekad nenorietēja saule. Karalis Filips II pasūtījis sev rezidenci, kam bija jāatbilst milzīgās Impērijas pārvaldes centra vajadzībām un kura simbolizēja tās garīgo un varas centru, kā arī atspoguļoja monarha īpatno raksturu un gaumi.

  • Eskorjals, pusklosteris, puspils, pirmā Eiropas gigantiskā valdnieku rezidence, pārsteidz un izbrīna. Brauksim ar vilcienu atklāt šo brīnumu un tā mākslas kolekcijas.

  Atgriešanās Madridē un nakts viesnīcā

   

  5. diena – piektdiena, 6. oktobris

  Brokastis pēc katra paša izvēles

  • Ar vilcienu dosimies uz Toledo, vienu no senākajām Spānijas pilsētām. Ķeltu pilsēta, dziļi romanizēta Impērijas laikā. 418. gadā to iekaroja vestgoti un tā kļuva par viņu galvaspilsētu uz 300 gadiem. Toledo uzplauka arābu valdīšanas laikā, pēc atkarošanas 11. gadsimtā kļuva par vienu no karaļu rezidencēm Kastīlijā. Tikai 16. gadsimtā galvaspilsēta pārcelta uz Madridi, bet līdz pat šodienai Toledo ir Spānijas reliģiozais centrs.
  • Iekārtošanās viesnīcā un iepazīšanās ar senatnīgo Toledo – pilsētas nocietinājumi, Alkantares tilts, katedrāle, San Servando pils, Alkasar, Eiropas senākā sinagoga, sefardu muzejs un romiešu akvedukta paliekas.

  Nakts viesnīcā Toledo.

  6. diena – sestdiena, 7. oktobris

  Brokastis pēc katra paša izvēles.

  • Toledo vairāk nekā 40 dzīves gadus pavadījis El Greko – viens no savdabīgākiem un īpatnākajiem māksliniekiem ne tikai Spānijas, bet arī visas Eiropas mākslas vēsturē. Šeit viņš, jau būdams slavens un pieprasīts gleznotājs, radīja lielāko daļu no saviem šodien pazīstamajiem darbiem. Toledo atrodas El Greko muzejs, ko arī apskatīsim.
  • Brīvais laiks vai vēl kāda objekta apmeklējums, vienojoties ar grupas vadītāju.

  Atvadu vakariņas un nakts viesnīcā Toledo

  7. diena – pirmdiena, 8. oktobris

  Brokastis pēc katra paša izvēles

  Ap pl. 9.00 nesteidzīga izbraukšana ar vilcienu uz Madridi un ceļš mājup – pilns iespaidu un jauku emociju!

  Pl. 17.00 lidojums no Madrides, pl. 22.05 ielidošana Rīgas lidostā.

  • ceļojuma/veselības apdrošināšana – tiks precizēts (pēc 65 gadu vecuma – individuāla cena); ieteikums nokārtot Eiropas bezmaksas apdrošināšanu (EVAK) – https://www.vmnvd.gov.lv/lv/evak ;
  • Pilsētas tūristu karte “Madrid City Card”, ar ko 5 dienas iespējams izmantot pilsētas centra A zonas sabiedrisko transportu bez maksas, kā arī saņemt atlaides vai bezmaksas ieejas apskates objektos, cena 26,80 EUR;
  • sabiedriskais transports 1–5 EUR par 1 braucienu atkarībā no pilsētas transporta zonas;
  • ieejas biļetes apskates vietās pēc izvēles (tiks precizētas īsi pirms brauciena);
  • transfērs no VIDZEMES pilsētām – Cēsīm, Valmieras, Smiltenes, Siguldas – uz lidostu un atpakaļ no tās – 20 EUR no personas vienā virzienā vai 35 EUR, uzreiz apmaksājot abus virzienus;
  • brokastis ap 8 EUR, pusdienas vai vakariņas ap 20 EUR;
  • privātie izdevumi.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi