Brīnišķīgā Spānijas galvaspilsēta – Madride

10.10 - 15.10.2024

vairāk nekā 10

Kultūra, Pilsētas

Grigorijs Salnits

(Pieaugušie)

(Bērni)

860.00

798.00

860.00


  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Jau sen Spānija mūs vilina ar krāsām un garšām, ar bagāto vēsturi, ar saviem kaislību virpuļiem, kā arī pārsteidzošu mākslu. Spānijas iedzīvotāji zina, ka dzīve ir jābauda! Tāpēc šoreiz iepazīsim Spāniju caur ar pašu galveno tās pilsētu – Madridi! Tā par valsts galvaspilsētu kļuvusi salīdzinoši nesen – tikai 16. gadsimta otrajā pusē, pateicoties savai izdevīgajai un simboliskajai atrašanās vietai Ibērijas pussalā. Šajos gandrīz 500 gados pilsēta piedzīvojusi radikālas un dinamiskas pārvērtības, bet vienmēr tā bijusi īsta Spānijas kultūras sirds un dvēsele. Fantastiska arhitektūra, pārbagātas mākslas un vēstures vērtību kolekcijas, neskaitāmi parki un vulkāniska nakts dzīve… To visu apvij īpašas krāsas un garšas, jo Madrides mērķis ir iekarot ikvienu!

  Brauciens līdz 15 cilvēku lielā grupā.

  Apskatīt ceļojuma programmu 1,2 MB

  1. diena – ceturtdiena, 10. oktobris

  Tikšanās Rīgas lidostā (iepretim airBaltic reģistrācijas galdiņiem) pl. 11.00.

  Lidojums (Rīga–Madride) pl. 13.10. Ielidošana Madridē pl. 16.20.

  Ar vilcienu vai autobusu nokļūsim līdz pilsētas centram un iekārtosimies viesnīcā.

  Pastaiga pa Madridi un pirmā iepazīšanas ar pilsētas dzīvelīgajām ielām un Spānijas dzīvespriecīgo tautu. Vakariņas pēc pašu izvēles.

  2. diena – piektdiena, 11. oktobris

  Brokastis viesnīcā. Turpinām iepazīt Madridi.

  • Gran Via, Placa Mayor un Puerta del Sol ar slaveno Madrides simbolu – lāci.
  • Karaļu pils un fantastiskā Marijas of Almudenas katedrāle.
  • Pa ceļam La Montanas parkā ieskatīsimies īstā templī, ko Spānija ir saņēmusi kā dāvanu no Ēģiptes par piedalīšanos Asuānas dambja celtniecībā.
  • Piestāsim arī krāšņajā San Lorenco tirgū, kurā nevar paiet garām daudzveidīgajiem spāniskajiem gardumiem un jūras veltēm, tās neiegādājoties.
  • No Moncloa torņa apskatīsim pilsētu no putna lidojuma.
  • Pēcpusdienu veltīsim, lai izbaudītu pilsētas bagāto kultūras piedāvājumu. Saskaņā ar objektu darba laikiem, mūsu gaumēm un palikušo spēku izvelēsimies, kurā no pasaulslavenajiem Madrides objektiem iegriezīsimies. Iespējams, pēc izvēles varēsim apmeklēt korridu vai flamenko izradi.

  Vakariņa pēc pašu izvēles. Nakts viesnīcā Madridē

  3. diena – sestdiena, 12. oktobris

  Brokastis naktsmītnē.

  Día de la Hispanidad! 1492. gada 12. oktobrī kāds no Kristofera Kolumba jūras brauciena ceļabiedriem ieraudzīja pie horizonta zemi. Tas bija Guanahani salas krasts, ko Kolumbs nosauca par San-Salvadoru. Šī diena izmainīja pasauli, un šodien tā ir svētku diena tiem, kam dzimtā ir spāņu valoda vai kas to izmanto ikdienā. Vietējie to vēl dēvē par Spāniskuma vai Spāniskā lepnuma dienu. Šajā dienā Madridē plānota plaša svētku programma ar visdažādākajiem notikumiem un aktivitātēm, kuros piedalīsies arī karalis ar ģimeni. Varbūt mums izdosies ar viņiem tikties?

  Vakariņas pēc pašu izvēles, nakts viesnīcā Madridē

  4. diena – svētdiena, 13. oktobris

  Brokastis naktsmītnē.

  Dodamies prom no pilsētas kņadas, trokšņa un burzmas ar sabiedrisko transportu uz pilsētu Sanlorenso de Eleskorjala!

  Tur mūs gaida majestātiskā un pārsteidzošā Filipa II pils – Eskoriāls! Būvēta 16. gadsimta otrā pusē kā klosteris, pēcāk tā kļuva par pirmo tik grandiozo karaļu rezidenci Eiropā. Labākie meistari no visas Eiropas piedalījušies šī ansambļa veidošanā. Tur vienā būvē apvienoti klosteris, baznīca, karaliskās ģimenes privātie apartamenti, milzīgas valsts pārvaldīšanas ministrijas un departamenti, kā arī karaļu ģimenes kapenes. Te skatāmas Ticiāna, El Greko, Tintoreto un daudzu citu 15.–17. gadsimta mākslinieku gleznas. Tā kā pils celtā kalnu nogāzē, no tās dārziem paveras ainaviski skati.

  Atgriešanās Madridē, nakts viesnīcā.

  5. diena – pirmdiena, 14. oktobris

  Brokastis naktsmītnē.

  Madride kopa ar Viļņu un Vīni tiek uzskatītas par vienu no zaļākajām galvaspilsētām Eiropā. Pr to pārliecināsimies, apmeklējot vienu no slavenākajiem galvaspilsētas parkiem un miera ostu – Buen Retiro. Kādreizējais karaļu medību parks šodien ir Madrides iedzīvotāju iemīļota atpūtas vietā brīvā dabā. Nesteidzīgi atklāsim šīs vietas eleganci un šarmu, apmeklēsim arī iespaidīgo Palacio de Cristal jeb Kristāla pili.

  Pēcpusdienā pēc izvēles turpinām izmantot Spānijas kultūras politikas priekšrocības – bezmaksas muzejus vai kādu citu interesantu vietu (piemēram, Prado muzeju vai vienu no slavenākajiem Madrides panorāmas elementiem – Torres Kio jeb Kio torņus).

  Nakts viesnīcā Madridē.

  6. diena – otrdiena, 15. oktobris

  Brokastis naktsmītnē.

  Rīta cēlienu pēc pašu vēlmēm izmantojam, lai vēl reizi sajusti Madrides elpu, smaržas un garšas, kā arī, iespējams, doties iepirkties.

  Ap pl. 13 ar sabiedrisko transportu dodamies uz lidostu, lai pl. 17.00 dotos mājup. Pl. 22.05 ar jaukām atmiņām par krāšņo un karstasinīgo Madridi ielidojam Rīgas lidostā.

  • ceļojuma/veselības apdrošināšana – tiks precizēts īsi pirms brauciena. Ieteikums nokārtot bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK, derīga 3 gadus) – https://www.vmnvd.gov.lv/lv/evak;
  • pilsētas tūristu karte “Madrid City Card”, ar ko 5 dienas iespējams izmantot pilsētas centra A zonas sabiedrisko transportu bez maksas, kā arī saņemt atlaides vai bezmaksas ieejas apskates objektos, cena 26,80 EUR;
  • piemaksa par nakšņošanu vienvietīgā numuriņā 298 EUR visa ceļojuma laikā (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs, ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
  • sabiedriskais transports 1–5 EUR par 1 braucienu atkarībā no pilsētas transporta zonas;
  • ieejas biļetes apskates vietās pēc izvēles (tiks precizētas īsi pirms brauciena);
  • ieejas biļete uz flamenko izrādi ap 30 EUR;
  • korridas ieejas biļetes, sākot no 26 EUR;
  • transfērs no VIDZEMES pilsētām – Cēsīm, Valmieras, Smiltenes, Siguldas – uz lidostu un atpakaļ no tās – 20 eiro no personas vienā virzienā vai 35, uzreiz apmaksājot abus virzienus;
  • pusdienas un/vai vakariņas ap 20 eiro;
  • privātie izdevumi.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi