Ar kājām pāri Skotijai. Vēlreiz!

17.09 - 25.09.2024

0

Pārgājieni, Daba

Indra Murziņa

(Pieaugušie)

(Bērni)

976.00

976.00

Ceļojums izpirkts!

  Sekot līdzi jaunumiem par ceļojumu

  Ja, vēlies, lai paziņojam Tev par jebkādām izmaiņām brauciena programmā, ievadi savu e-pasta adresi un spied "Sekot"

  Papildus grupa! Rudens pārgājiens Skotijā vienā no skaistākajiem Skotijas garo pārgājienu maršrutiem Great Glen Way. Šoreiz dosimies pretējā  virzienā kā pavasarī un savu maršrutu sāksim Skotijas ziemeļaustrumos, kalniešu galvaspilsētā Inverness un beigsim romantiskajā ostas mazpilsētā Fort William skotu augstākā kalna Ben Nevis pakājē.  Great Glen Way pārgājienu maršruts savieno Skotijas rietumu un austrumu krastus gar Lielo Glena ģeoloģiskā lūzuma līniju, kura iezīmējas ar kalnu ieskautu skaistu ezeru virkni un Tomasa Telforda vēsturiskā Kaledonijas kanāla posmiem ar sarežģītām slūžām. Daudzveidīga daba ar ezeriem, kalniem, mežiem, tīreļiem, iespēja takās sastapt briežus, ieraudzīt cēlus ērgļus un, protams, varbūt Lohnesa ezerā pamanīt noslēpumaino Nesiju. Seni akmens tilti, baznīcas, pilis un teiksmaini nostāsti par seno kalniešu nesaskaņām ar līdzenumu iemītniekiem. Izgaršosim skotu viskiju, alu un īpašo melno pudiņu. Ja laika apstākļi būs piemēroti, uzkāpsim Ben Nevis virsotnē. Maršruta kopējais garums aptuveni 79 jūdzes/127 km, pieveiksim to 5 dienās, ik dienu nostaigājot 17-30 km. Nobeigumā paciemosimies Skotijas sirdī – karaliskajā Edinburgā.

  Apskatīt ceļojuma programmu 1,4 MB

  1. diena – otrdiena, 17.septembris

  Tikšanās Rīgas lidostā pl.13.30, lidojums Rīga-Edinburga, 15:50-16:35 (aviokompānija Ryanair) (laika joslas maiņa 2 stundas)

  Vilciens vai transfērs līdz Inverness, iekārtošanās naktsmītnē, vēla vakara pastaiga pilsētā.

  Skotijas kalniešu galvaspilsētas Inverness nosaukums nozīmē – Nesas upes grīva. Tās ir Apvienotās Karalistes vistālāk uz ziemeļiem esošā pilsēta, apdzīvota kopš 6.gadsimta un cieši saistīta ar vairākiem ietekmīgiem klaniem, tostarp Makintoša, Freizera un Makkenzija klanu. Pilsēta izstaigājam kājām  no Nesas upes grīvas un Džordža forta līdz vēsturiskajai Invernesas pilij un Sv. Endrjūsa katedrālei un Viktorijas laikmeta tirgum.

  Nakts hostelī Invernessā.

  2. diena – trešdiena, 18.septembris

  Brokastis naktsmītnē (pašu gatavotas vai kādā tuvējā kafejnīcā)

  Pārgājiens Inverness – Drumnadrochit (~30 km).

  Maršruta sākums no pilsētas centra gar Nesas upi, pāri vairākiem tiltiem un Kaledonijas kanālam sākumā vīsies kalnā (pacēlums max 200-300 m), caur mežiem, pļavām un pakalniem, līdz nobeigumā novedīs lejā līdz Lohnesa ezeram un Drumnadrochit ciemam pie Urquhart līča. Ciemu ieskauj kalnu grēdas (Glens Urquhart, Glen Moriston, Great Glen) un tas īpašs ar Urquhart pilsdrupām un ezera briesmoņa Nesijas medībām.

  Iekārtošanās naktsmītnē, vakariņas pieejamas naktsmītnē (iepriekš pasūtot) vai kādā no ciema krodziņiem.

  Nakts Drumnadrochi ciemā.

  3. diena – ceturtdiena, 19.septembris

  Brokastis naktsmītnē (nav iekļautas cenā, pieejamas par papildus maksu vai pašu gatavotas).

  Pārgājiens Drumnadrochit – Fort Augustus (~30 km).

  Diena pa mežainām takām  gar Lohnesa ezeru, meklējot Nesiju. Iespēja izvēlēties taku gar ezeru vai mazliet grūtāku, ar pacēlumu, bet skaistāku skatu uz ezeru.

  Fort Augustus ciems Lochness ezera dienvidu galā ir iecienīts tūristu galamērķis gan aktīvās atpūtas, gan vēstures cienītājiem – gleznainais ezers ir teiksmainā briesmoņa Nesijas mājvieta, pie tā ir vairāki skatupunkti Nesijas gaidīšanai. savukārt ieskatu vēsturē sniedz Kaledonijas kanāla muzejs, Klanu centrs.

  Nakts hostelī Fort Augustus. Vakariņas naktsmītnes kafejnīcā, iepriekš pasūtot, vai ciema krodziņos.

  4. diena – piektdiena, 20.septembris

  Brokastis naktsmītnē (pašu gatavotas vai pieejamas par papildus maksu).

  Pārgājiens Fort Augustus – Invergarry – South Laggan (~17 km).

  Maršruts vedīs gar Kaledonijas kanālu un pa demontēta dzelzceļa līnijas vietu starp kanālu un Oich upi. Pēc Cullochy slūžu šķērsošanas nonāksim pie Aberchalder tilta un varbūt laimēsies noskatīties tā pagriešanu (Aberchalder Swing Bridge). Tālāk dosimies gar Loch Oich ezera krastu, tam pāri pavērsies skats uz 7 galvu aku — memoriālu, kas piemin šausminošu slepkavību un atriebības stāstu, un Invergarry pilsdrupām, kur reiz bijusi Glengarry MacDonells klana mītne.

  Nakts hostelī South Laggan ciemā.

  5. diena –sestdiena, 21.septembris

  Brokastis naktsmītnē (pašu gatavotas vai pieejamas par papildus maksu).

  Pārgājiens South Laggan – Spean Bridge (~23 km)

  Maršruts vedīs pa mežainu taku gar Loch Lochy ezera rietumu krastu visā tā garumā, gar Pepperpot bāku, kas iezīmē vietu, kur Kaledonijas kanāls savienojas ar ezeru.

  Spean Bridge ciems pie Spean upes pazīstams ar ikonisko Commando memoriālu Otrā pasaules kara laikā kritušajiem elites karavīriem, kuri ieguva savas zaļās beretes Commandos pamatapmācības centrā tuvējā Achnacarry ciemā.

  Nakts viesnīcā Spean Bridge ciemā, pieejams bārs un restorāns

  6. diena – svētdiena, 22.septembris

  Brokastis naktsmītnē (tiks precizēta pieejamība)

  Pārgājiens Spean Bridge – Gairlochy – Fort William (~20 km).

  Diena gar vēsturisko Kaledonijas kanālu caur Gairlochy līdz Fort William pilsētai. 19.gs. sākumā skotu inženiera Tomasa Telforda būvētais Kaledonijas kanāls savieno Ziemeļjūru un Atlantijas okeānu, trešdaļa no 100 km garā kanāla ir cilvēka radīta, pārējo veido Dochfour, Loch Ness, Loch Oich un Loch Lochy ezeri. Kanālā ir 29  slūžas, četri akvedukti un 10 tilti. Maršruts vedīs gar sarežģīto daudzpakāpju slūžu sistēmu Neptūna kāpnes.

  Fort William – romantiska mazpilsēta ar Old Inverlochy pilsdrupām, senām baznīcām, gājēju ielu High Street, Gordona skvēru, senu militāru vēsturi, mazu amatniecības veikaliņu paradīzi. Mūsdienās tā ir aktīvā tūrisma, īpaši garo pārgājienu, alumīnija un spirta (viskija) ražošanas centrs pie viena no garākajiem Skotijas ezeriem Loch Linnhe. Ainavas skaistākais akcents – Skotijas un visas Lielbritānijas augstākā virsotne Ben Nevis.

  Nakts Fort Williams pilsētā viesnīcā vai hostelī (tiks precizēts).

  7. diena – pirmdiena, 23.septembris

  Brokastis viesnīcā nav pieejamas, ja nakšņošana būs hostelī – tad par papildus maksu.

  Labos laika apstākļos kāpsim Ben Nevis kalnā (1300 mvjl), ja būs pa spēkam, tad līdz virsotnei vai tik tālu, cik būs vēlēšanās.

  Sliktos laika apstākļos izvēlēsimies kādu no iespējām – dosimies pārgājienā Ben Nevis pakājē gar Nevis upi uz ūdenskritumiem, dosimies ekskursijā viskija darītavā, apskatīsim West Highland Way muzeju u.c.

  Nakts Fort Williams pilsētā viesnīcā vai hostelī (tiks precizēts).

  8. diena – otrdiena, 24.septembris

  Brokastis (viesnīcā nav pieejamas, hostelī par papildus maksu).

  Ceļš līdz Edinburgai (vilciens vai transfērs, tiks precizēts). Iekārtojamies naktsmītnē un dodamies iepazīt Edinburgas vecpilsētu! Edinburga celta uz septiņiem pakalniem un attālums starp tās divām pilīm ir viena karaliskā jūdze, gar kuru izvietotas visas ievērojamās ēkas – Palace of Holyroodhouse ar leģendām apvīto Artūra sēdekli, Skotu parlaments, Sv. Džailza baznīca, dārzi un parki, romantiskā Glāmsas pils, kur bērnību pavadījusi karaliene māte un, iespējams, risinājušies Šekspīra drāmas Makbets notikumi.

  Vakariņas kādā mājīgā krodziņā.

  Nakts viesu namā Edinburgā.

  9. diena – otrdiena, 25.septembris

  Agrā rīta stundā dodamies ar sabiedrisko transportu uz lidostu.

  Pl.09.45 lidojums Edinburga-Rīga (aviokompānija Ryanair). Ielidojam Rīgā pl.14:45.

  Mājupceļš – pilns iespaidu un jauku emociju…

  • ceļojuma/veselības apdrošināšana – tiks precizēta vēlāk (pēc 65 gadu vecuma tiks sagatavota individuāla cena pēc pieprasījuma);
  • papildus maksa par lidmašīnas nododamo bagāžu līdz 20kg 68 EUR (abos lidojuma virzienos kopā);
  • bagāžas transportēšana maršrutā starp naktsmītnēm (pēc izvēles) – no 69 BGP (tiks precizēts, t.sk. vienas somas pieļaujamais svars);
  • ekskursija Ben Nevis viskija darītavā sākot no 20 GBP;
  • transfērs no VIDZEMES pilsētām – Cēsīm, Valmieras, Smiltenes, Siguldas – uz lidostu un atpakaļ no tās – 20 EUR vienai personai vienā virzienā vai 35 EUR abos virzienos, ja braucienā piesakās vismaz 7 ceļotāji;
  • brokastis, pusdienas un vakariņas;
  • sabiedriskais transports, visa veida privātie izdevumi un izmaksas, tai skaitā pašu izvēlēto objektu apmeklējums.

   Labprāt atbildēsim uz Jūsu jautājumiem

   Šo vietni aizsargā Google reCAPTCHA.
   Privātuma noteikumi Lietošanas noteikumi